Ymarine - střílejte o sto šest

  12:00aktualizováno  9:02
Pokud máte zájem a chuť si pořádně zastřílet a nemuset se při tom obávat o vlastní zdraví, neřku-li o život, pak ani chvilku neváhejte a pusťte se do toho. Garantuji vám, že maximálně můžete jenom prohrát.

Ymarine

Platforma: Freeware
Výrobce: Ypkis

Stáhnout

YmarinePřiznám se sama a to zcela bez mučení, že jsou mi velice sympatičtí naši čeští autoři freeware her, neboť jejich tvorba nejenže obstojí ve srovnání se zahraničními autory, ale mnohdy je dokonce předčí. Mám na mysli nejen grafické zpracování a vše ostatní, co k tomu patří, ale i originálnost námětů a způsob, jakým ho předkládají. Tím více mne zaujalo dílko českého chlapce, jehož jméno je zahaleno pod alias Ypkis, kterému je, věřte nebo nevěřte, pouhých 13 let. Nezbývá mi nic jiného, než skutečně vyjádřit svůj obdiv k tomuto, vlastně ještě dítěti, jehož zájem a činnost v této sféře v jeho letech je téměř raritou. Vzhledem k jeho věku totiž považuji tento jeho výtvor za pozoruhodný.

Hra samotná není samozřejmě nic světoborného, přesto se domnívám, že rozhodně stojí za stáhnutí a to především těm méně zkušeným a mladším hráčům, ke kterým je i autorem zřejmě nasměrována. Ihned po klepnutí na ikonku hry se dostanete do nabídky, kde si můžete zvolit možnost začít hrát novou hru, lze si zde nahrát i hru, kterou už máte uloženu a nebo hru ukončit ještě před zahájením. Ale proč byste ji končili hned teď, aniž byste se podívali, co na vás čeká, že?Ymarine Tak tedy, pokud hru spustíte, objeví se vám nabídkové menu, ve kterém jsou údaje o vašem majetku, hned vedle je možnost si nakoupit v obchodě lepší a výkonnější zbraně, na což ale musíte mít samozřejmě peníze.

Ty ale můžete získat jen jediným způsobem a to odměnou za splněné úkoly v jednotlivých misích. Těchto misí je ve hře celkem 10, nemusíte se ale do nich pracně postupně probojovávat, ale můžete si ihned navolit kteroukoliv z nich a pokusit se v ní o štěstí při střelbě. Úkoly ve hře jsou vskutku různorodé, tak na příklad v první misi musíte zastřelit v džungli 50 zrádců, v druhé 60 podivných mimozemšťanů, v dalších pak si berete na mušku létající talíře, ufony, artefakty, skřítky, samuraje, no zkrátka různé nebezpečné nepřátelské předměty a postavy. Vždy se hned na začátku mise dozvíte jejich počet a i vypsanou peněžní odměnu za splnění zadaného úkolu.

Je pochopitelné, že čím vyšší číslo mise si vyberete, tím se bude zvyšovat náročnost na splnění zadaného úkolu. Samozřejmě však v případě vašeho vítězství roste s touto obtížností úměrně i výše vypsané odměny, takže máte prostředky k tomu, abyste mohli získat modernější zbraně v již zmíněném obchodě. Jakmile se tedy ve vybrané misi objeví první nepřátelský objekt, musíte ho odstřelit tlačítkem levé myši. YmarineV pravém rožku dole máte políčko RELOAD, stejným tlačítkem myši si musíte rychle doplňovat náboje v zásobníku vlastní zbraně, jinak zůstanete bez munice a spatříte jen strohé oznámení: „Prohráli jste!“

Dole na obrazovce se ukazuje hlášení o počtu vašich životů, síle brnění, počtu nábojů v zásobníku vaší zbraně a úplně vpravo údaj o celkovém množství munice, kterou máte k dispozici. Vlevo nahoře pak je malé počítadlo, kterým jste informováni o skutečném počtu zlikvidovaných cílů, je však tak nevýrazné, že jej lze snadno přehlédnout. Grafická úprava hry je nic moc, znovu však připomínám věk autora, nezapomeňte na tuto skutečnost, než začnete kritizovat. Zvukové efekty už jsou na tom podstatně lépe, snesou už i přísnější pohled. Myslím, že bychom mohli na závěr popřát tomuto mládenci hodně úspěchů a vytrvalosti v jeho další tvorbě.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz