Pátek 24. ledna 2020, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 24. ledna 2020 Milena

Yetisports 8 - Jungle Swing

  12:00aktualizováno  9. dubna 5:17
Vítejte v prosluněných pralesích kdesi v Africe. To je právě to místo, kde se odehrává v pořadí již osmý díl oblíbené série Yetisports, kde se opět setkáváme s námi již důvěrně známým sněžným mužem. Jaké trampoty ho potkají tentokrát?
60

Yetisports 8 - Jungle Swing

Platforma: Freeware
Výrobce: Chris Gilbert

Stáhnout

Yetisports 8 - Jungle SwingLehce zavalitého a krásně bílého sněžného muže myslím nyní již netřeba většině hráčů freeware her představovat. Již pěkně dlouhý čas uběhl od chvíle, kdy se na internetu objevil historicky první díl této zajímavé flashovky, který odstartoval doslova hvězdnou kariéru. Od doby první myšlenky, která vzešla z hlavy autora Chrise Gilberta, uběhlo již spoustu času, což mimojiné znamená rovných sedm dalších dílů, úspěchy na poli mobilních her a také jednu dosti pochybnou komerční hru, kterou však lze jen stěží označit za cokoliv jiného, než sprosté tahání peněz z kapes milovníků této svěží zábavy.

Nejsou to totiž neotřelé nápady či přehnaná komplexnost, co tuto sérii doslova vyneslo do nebes. Je to především příjemná hratelnost, kombinovaná se svěžími, leč jednoduchými nápady, což vytváří směs, kterou si bezpochyby zamilujete.

Yetisports 8 - Jungle Swing

V osmém díle jsme se opět odpoutali od sněžného prostředí a jízdu na snowboardu protentokráte vystřídá poněkud exotičtější činnost. Ve slunné africe byste si totiž jen stěží mohli vychutnávat sněžných radovánek. Daleko lepší je zavěsit se za některou z větví místních mohutných stromů a pouze silou své mrštnosti se pokusit vyhoupnout až na samotný vrcholek, což však bude vyžadovat pořádnou dávku tréninku.

Větve sice navenek působí vcelku pevně a nezdolatelně, ve skutečnosti se však až nepředstavitelně rády lámou a to nejlépe přímo pod vašima rukama. Potom, co se tedy vyhoupnete na první větvičku, bude jen na vás, jak se s úkolem poperete. K ovládání zcela postačí levé tlačítko myši a pořádná porce správného odhadu. Bez něj se jen stěží trefíte na další a další větve, které jsou přichystány.

Hlavním ukazatelem úspěšnosti pak zůstává stejně jako ve většině primárně online her skóre, které můžete zvyšovat jak skákáním z jedné na druhou, tak i několikanásobným zdoláním jedné a té samé. Zpočátku totiž náš strom čítá pouhých 25 míst určených k uchycení. Tento počet však lze postupně zvyšovat. Zpočátku je totiž nedotčená větvička pěkně zelená. Dotknete-li se jí podruhé, zežloutne. Zůstane-li taková až do samotného konce, kde za ní vyinkasujete bonusové body. Skočíte-li však na ni potřetí, zčervená a za několik málo sekund se s konečnou platností ulomí a spadne dolů. To se však již musíte odpoutat a přesunout na jinou. V případě ulomení některé z větví však nad vaši hlavou na volných místech vyrostou další tři nové. Ke zdolání celého stromu je totiž potřeba překonat větví hned padesát. Celých 25 jich tedy bude třeba tímto způsobem doplnit.

Yetisports 8 - Jungle Swing

Naše exkurze afrikou tedy končí. Zbývá snad jen dodat, že po vizuální stránce nám bude naservírován takřka stejný zážitek, možná s několika drobnými kroky směrem kupředu. Co se však týče hratelnosti, zde mi minulý díl vyhovoval o poznání lépe. O nikterak propastný rozdíl se však nejedná, rozhodně tedy i osmý yetisports vyzkoušejte.

Pozn.: K dispozici je pouze online verze, která je přístupná až po registraci.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 54 čtenářů

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

Premium

Elitní trenér o zákulisí MMA, drogách, penězích i zženštilé společnosti

Pod jeho vedením vyrostl český šampion Martínek, o něhož projevila zájem slavná organizace UFC. Pro boj v kleci...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

  • Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz