Yazoo Moonlander - přistání na Měsíci

  12:00aktualizováno  23. května 9:02
Chtěli byste se na chvíli vžít do role speleologa, průzkumníka jeskyň a to dokonce na Měsíci? Máte k tomu dost odvahy a kuráže? Zní-li vaše odpověď ano, pak neváhejte ani chvilku a můžete začít.

Yazoo Moonlander

Platforma: Freeware

Stáhnout

Yazoo MoonlanderSpeleologové patří jistě k těm srdnatým a nebojácným průzkumníkům, kteří přes nebezpečí ohrožení vlastního života se pouští do objevování záhad a tajů, skrytých i několik set metrů pod zemí, které oko běžného smrtelníka nikdy nemůže spatřit na vlastní oči. Odměnou jsou jim nejen nové a krásné zážitky, pocit uspokojení ze spatření krás podzemí, které lidské oko doposud nevidělo, ale i zadostiučinění z překonání sama sebe. Vděčíme tak těmto zvídavým mužům a mnohdy i ženám za to, že byly veřejnosti zpřístupněny přírodní krásy, které teď mohou spatřit milióny turistů po celém světě. Tato jejich činnost však přináší lidstvu i mnohý další a rozsáhlý prospěch.

Díky těmto specialistům tak byly odhaleny nejedny zdroje přírodního bohatství, bez takto objevených surovin by se v dnešní době rozvoje technického pokroku už neobešly spousty průmyslových podniků. Máte tedy možnost si bez jakýchkoliv nákladů a už vůbec ne s rizikem ohrožení zdraví, vyzkoušet na vlastní kůži na počítači, navíc přímo na Měsíci, co tato činnost obnáší. Na rozdíl od skutečných speleologů máte k dispozici něco, o čem se jim ani nezdálo. Jedná se o malý raketový motorek, který máte zavěšený na svých bedrech a pomocí něhož se můžete pohybovat ve spletitých jeskynních chodbách a vyhýbat se při tom nástrahám a nárazům do stěn, což by vám způsobilo smrt.

Yazoo MoonlanderPokud tedy hru spustíte, nabídne se vám možnost zjistit si, jak se tato ovládá, na tom však vskutku není nic těžkého. Vlastní pohyb do stran provádíte pomocí kurzorových šipek pravá, levá, obráceným pohybem kurzoru, než se pohybujete, můžete pohyb do stran nejen zpomalit, ale dokonce se zastavit, je to někdy velice užitečné a potřebné. Výšku letu korigujete zapínáním, či vypínáním raketového motorku, při tom se nemusíte obávat, že by vám pohonné hmoty došly, spíše vás bude tlačit časový limit. Na proletění každé z jeskyněk totiž máte pouhých 60 sekund.

V tomto limitu tedy musíte proletět celou jeskyní a na vyznačené žluté plošince s černými pruhy měkce přistát. Za zdolání tohoto úkolu obdržíte pokaždé 100 bodů a k tomu bodovou bonifikaci, která se rovná počtu uspořených sekund. Na ukazateli vpravo se po povedeném přistání objeví počet dosažených bodů, pod ním příslušná bonifikace a nakonec celkový sečtený bodový výsledek. Navštívit takto můžete 20-30 jeskyní, to podle toho, jak zdárně si budete počínat. Pokus v každé jeskyňce a v celkové hře si můžete třikrát zopakovat, pokud však zahynete úplně a to nárazem do nástrah, stěn, na základě tvrdého přistání, či nedodržíte časový limit, skončili jste a nezbývá nic jiného, než začít znovu.

Yazoo MoonlanderUkáže se vám celkově získaný počet bodů za celou hru a začínáte opět od začátku. V průběhu letu na pravé straně nahoře máte k dispozici ukazatel ubíhajícího času, pod ním pak je měřidlo zapínání délky práce raketového motorku, potažmo síly jeho tahu, domnívám se, že tento posledně jmenovaný ukazatel není nutné sledovat, brzy sami vycítíte, jak motorek raketky účelně obsluhovat. Samozřejmě, že jak budete postupovat do dalších jeskyněk, obtížnost jimi proletět se bude podstatně zvyšovat, přibývá nástrah a také chodby jsou čím dál tím více spletitější. Musíte být tudíž velice pozorní a naučit se dobře pracovat s klávesnicí, koordinace pohybů je naprostou nezbytností.

Grafická úprava hry je vcelku dobrá, což ostatně bývá u flashových her zvykem. Pokud se týká zvukových efektů, zapínání raketového motorku je velmi realistické, zvláště pak v té chvíli, kdy se vám podaří měkce dosednout a spatříte v animaci závěrečný detail přistání na plošině. Domnívám se proto, že hra za stáhnutí stojí, zvláště pak i proto, že neklade žádné velké nároky na stahovací čas, její objem je vskutku nepatrný a navíc se i dobře pobavíte. 

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz