Xmass Hammer 2005 – s kladivem do gladiátorské arény!

  12:00aktualizováno  4:30
Bojovali ve starověkém Římě a jejich sláva nepohasla dodnes. Gladiátoři, muži připravení na smrt. Do jejich arény máte šanci nahlédnout v Xmass Hammeru, kde je vaším úkolem ubránit, co je vaše, a to proti slušné přesile.
50

Xmass Hammer 2005

Platforma: Freeware
Výrobce: c00nfuzion

Stáhnout

Xmass HammerDrsné prostředí nasáklé krví mrtvých, stíny a prach. Tak nějak vypadal pohled na svět nejednoho gladiátora, ztělesněného v mnoha historických filmech. Ať už to s nimi bylo jakkoliv, jejich činy byly natolik výrazné, že o nic dnes ví každý a jejich postavy, prostředí z jejich života a vlastně vše, co se o nich ví, se dostalo i do her. Bohu dík. Postavit se do arény a vsadit v šanc svůj život by asi nikdo jen tak nezkusil, tudíž nezbývá než si to vyzkoušet alespoň virtuálně pomocí nějaké hry, a to nejlépe freewarové! 

Xmass Hammer sice nenabízí klasické souboje dvou nařachaných gladiátorů, ale jen jednoho a navíc s trochu netradiční zbraní. Teď vás toho napadá asi mnoho, ale není to ani střelná zbraň nebo laserový meč ve stylu Star Wars nýbrž obyčejné kladivo. Nejde tedy vyloženě o napodobeninu gladiátorských bitev, ale podívejte se dobře kolem sebe. Není to sice Xmass HammerColoseum, ale jako gladiátorská aréna z některé ze špinavých římských provincií to určitě vypadá. Přidejte si k tomu rozvášněný dav křičící: Die! Die! Die!, císařův palec směřující dolů a hned se vám bude pařit o něco lépe!

Jakmile se vydáte do hry, budete postaveni do středu arény, kde jsou kolem vás rozmístěny nepřehlédnutelné objekty, jenž musí být bráněny. Po chvíli z několika chodeb vylézají první protivníci, čímž začíná vaše práce. Kladivo, které držíte v ruce, lze využít libovolnou silou, kterou nastavujete délkou stisku levého tlačítka myši. Záleží na vás, jaký systém zvolíte, zda rychlé klepání protivníků a nebo méně silnějších ran, které však musí být maximálně přesné. Na počtu oponentů v první aréně je položena i obtížnost samotné hry. Ne u každého můžete být včas, a tak musíte již od začátku počítat s tím, že na „perfect“ čili čistou hru to určitě nebude.

Xmass HammerAby se autoři vyhnuli stereotypnosti, do níž by hra jinak určitě spěla, připravili si pro hráče několik vychytávek pro ulehčení likvidace soupeřů. Namátkou jmenuji např. zmražení všeho kolem vás, díky čemuž se vám snáze podaří vyčistit prostor kolem vás a rázem jako byste hráli od znovu. Za zmínění stojí určitě i zvýšení rychlosti nebo výměna kladiva za silnější, ale ani speciální výbušné kladivo není k zahození. Poté, co se vám dostane do rukou, se stačí otočit tím směrem, kde stojí některý z nepřátel a zaútočit. I když nebudete stát přímo před ním, postará se o něj blesková střela přímo z nebes. Vše je však jen na nějakou dobu, takže by nebylo nejlepší si na to příliš zvykat. Taktéž i průběh hry je omezen časem, jenž se mi od začátku zdál, jako by ani neubíhal, ale nezoufejte, ubíhá. I když v posledních sekundách se vám bude zdát, jako by někdo druhé straně nadržoval, buďte klidní, vše je v duchu fair play.


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

93 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 230 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz