Xenon 2000 – Project PCF

  12:00aktualizováno  12. května 9:47
Říká vám něco firma Bitmap Brothers? Pokud ano, tak jste pravděpodobně před několika lety hráli jejich povedenou strategii Z: Steel Soldiers. Dnes tu pro vás máme jejich (zcela freeware) chytlavou akci Xenon 2000. Dá se této hře vůbec nějakým způsobem odolat?

Xenon 2000: Project PCF

Platforma: Freeware
Výrobce: Bitmap Brothers

Stáhnout

“XenonOdolat se dá samozřejmě většinou každé hře. Kdyby byl však Xenon komerční titul za více jak 300 Kč, asi by si ho málokdo zahrál, ale tahle „smažba“ je opravdu freeware a nabídne vám toho více než dost. Má ta hra ale vůbec nějaký příběh? Už na začátku musím s lítostí konstatovat, že ne, což je takový menší zápor, ale co je nejhorší? Takovýchto titulů je několik desítek, takže na originální pecku zapomeňte, avšak na druhou stranu určitě očekávejte výtečné, až excelentní grafické a vizuální zpracování.

I když Xenon 2000 nemá žádný příběh, má nějaký cíl, jehož musíte dosáhnout. Kontrolujete pohyb kosmické lodě a je třeba před ní ničit všelijaký bordel a doplout až na konec dlouhé cesty. Onu cestu vám znepříjemňují nejen nepřátelé (včetně bossů), ale také meteority, které jsou v horším případě nezničitelné (což nepotěší). Dále můžete ke svému plavidlu připojit různá miniplavidla, jež vám pomáhají v boji proti všem těm enemíkům. Také je k mání mnoho různých bonusů, díky kterým lze zrychlit plavidlo, aktivovat nezničitelnost, doplnit štíty nebo upgradovat zbraň apod.. A samozřejmě nechybí ani nepostradatelné skóre za ničení veškeré té vesmírné havěti.

“XenonPochválit mohu velmi rozmanité a napínavé úrovně. Xenon 2000 si drží velmi silnou atmosféru nejen díky vážné hudbě, ale také díky napětí, poněvadž nikdy nevíte, co nebo kdo na vás číhá a jak zaútočí. I když tento titul patří mezi „ojeté“ žánry, překvapí vás neuvěřitelným množstvím vychytávek a dárečků.

Grafika a vizuální zpracování je (jak jsem avizoval na začátku recenze) excelentní. Vše je příjemně dynamické, nic nebliká a grafika je prostě slastí pro oči. Možná vás akorát trkne nízké rozlišení 640*480 (fullscreen nebo okno), ale není se čeho obávat, jelikož i tak vše vypadá opravdu skvěle.

“XenonA co audio? Hudba je vážná a naštěstí k tématu. Žádný přiblblý A*Teens, ale orchestrální a napínavá muzika, která podkresluje slušnou atmosféru hry (u bosse to teprve stojí za to). Škoda jen, že je té hudby tak málo (celkem se ve hře dočkáte pouze třech plnohodnotných skladeb). Jinak zvuky také nejsou špatné, ale bývají nepříjemně stereotypní při všem tom neustálém střílení.

Na hře je však úplně nejlepší pařba ve dvou lidech (tak jedině budete mít možnost se dostat co nejdále), jinak už kromě Credits a pár nastavitelných položek nám chlapci z Bitmap Brothers nic dalšího nepřinesli. Celkově toho však Xenon nabízí požehnaně a takovou zábavu a atmosféru u jiných freewarovek jen tak nepocítíte. Důrazně vám doporučuji stáhnutí, ale každý nechť zváží, zdali to jeho modem utáhne, ale za těch "pár" mega to určitě stojí. ;-)


Autor:
Témata: Meteorit

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz