World of Magic & Heroes – české RPG

  12:00aktualizováno  17. listopadu 10:49
Po nedávném Secret in the Cave vyšlo v posledních dnech další pěkné a původem ryze české RPG, které nese název World of Magic & Heroes a zpracovává boj hrdiny proti invazi zlé rasy mogbulů na Velký kontinent…

World of Magic & Heroes

Platforma: Freeware
Výrobce: Mystery Studio

Stáhnout

World of Magic & HeroesWorld of Magic & Heroes je nejnovějším produktem z dílny nesmírně plodného vývojářského týmu Mystery Studio. Od toho na Plných hrách vyšel už akční titul SAS: Písečný skalp, povedená budovatelská strategie SimVillage a nedávno též krátká, leč svým dabingem zajímavá adventurka Blue Top. Nyní zabrousili autoři do dalšího žánru – a docela se jim to povedlo, byť některé výhrady k obsahu hry si přece jen odpustit nelze. Příběh je prostý a nečiní si nároky na ocenění za originalitu. Velký kontinent obývaný lidmi a různými dalšími rasami se ocitl pod nátlakem rasy zlých mogbulů, jakýmsi mixem mezi skřety, obry a jinými zlovolnými kreaturami. Mogbulové ovládli většinu území, ale v jedné doposud odolávající vesničce se zrodil hrdina, který jim konečně může zatnout tipec – hráč.

Začátek se nese, jako v každém pořádném RPG, ve znamení výběru postavy. K mání je buď kouzelník, válečník, nebo jakýsi mix mezi nimi, přičemž základní vlastnosti jsou počet životů, magenergie a útočné číslo, jež ovlivňuje počet ubraných životů za jeden tah boje. Volba je dále ještě mezi přídavným vybavením, hráč si může s sebou vzít buď meč (útok +1) nebo štít (+10 životů). Do začátků pak dostane po třech léčivých lektvarech na zahojení fyzických ran a na regeneraci magické energie. Následně se před ním rozvine mapa s nejrůznějšími hrady, lesy a slujemi, kam může vstoupit a podstoupit tak souboj se zde přítomným zástupcem rasy mogbulů. Na každém místě se nachází jen jeden, bohatě to ale stačí.

World of Magic & HeroesSamotné boje jsou tahové a jsou řešeny – stejně jako zbytek hry – velmi prostě. Proti sobě stojí oba soupeři, hráč pak vždy jen volí, zda v dalším kole bitvy zaútočí seknutím či kopnutím (efekt je víceméně stejný), nebo zda využije služeb některého z kouzel. Postupem času se učí kouzla silnější a účinnější, získává více životů, magenerie, další vybavení – a tak vůbec, dokud nezvládne všechny potvory a nezachrání tak svět. Ze začátku je hraní World of Magic & Heroes velká zábava, poměrně brzy ale tento kolotoč začne zavánět stereotypem a pohříchu se vcelku rychle omrzí. Pro příště by to chtělo nějaký více strhující příběh a trochu variabilnější hratelnost, třeba i za cenu toho, že práce na hře potrvají trochu delší čas…

World of Magic & HeroesGrafické zpracování World of Magic & Heroes nijak zvlášť nevybočuje ze stylu, který Mystery Studio nasadilo svými předchozími projekty. Jednotlivé objekty jsou nakresleny vcelku hezky, technicky na výši však hra není a po vizuální stránce by se rozhodně dalo přidat. Doprovodných zvuků je vcelku málo a hra by si určitě zasloužila i nějakou tu hudební stopu.

Přesto lze ve výsledku hodnotit World of Magic & Heroes jako příjemný pokus o nepříliš často mezi amatérskými hrami zastoupený žánr. RPG systém je jednoduchý, celá hratelnost je značně stereotypní – ale ze začátku rozhodně ne špatná. Labužníci odkojení sériemi jako Might & Magic či Wizardry asi tímto prostým titulem opovrhnou, nicméně "obyčejní" hráči by v něm na pár desítek minut zalíbení nalézt mohli, což je více, než lze říci o řadě podobných her vytvořených v programech typu RPG Maker (avšak mezi nimi se zároveň najdou i mnohem větší skvosty jako třeba před pár týdny recenzovaný Ahriman's Prophecy, takže paušální odsudek rozhodně není na místě).


Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz