WiniGolf - zahrajte si minigolf

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:36
Ne nadarmo se říká, že hraní minigolfu příjemně působí na duši a psychiku člověka. Odpalování míčku po uklidňující zelené ploše přímo do jamky je vskutku příjemná zábava. Také WiniGolf jde příkladem a těch pár chvílí strávených hraním vám rozhodně náladu nezhorší, spíše naopak.
50

WiniGolf

Platforma: Freeware
Výrobce: Athreex Development

Stáhnout

WiniGolf

Ve světě je známých několik odrůd golfu. Jednou z nich je i minigolf, který pravděpodobně patří mezi nejpopulárnější mezi širokou hráčskou obcí. Nejen pro svou finanční nenáročnost, ale i pro to, že možností, kde si jej zahrát, je opravdu mnoho. A vybavení? Základní hůl, případně "hokejku" vám zapůjčí všude za pakatel a taktéž míčky jsou snadno dostupné.

Škoda jen, že je tento sport docela náročný na počasí, protože kdo by se chtěl pachtit s nejlepším úderem, když venku prší, případně fouká vítr. Téměř jakékoliv výkyvy počasí silně ovlivňují celkový výkon a předvedenou hru. A právě tuto nevýhodu pomáhá odstraňovat počítačová simulace této dozajista populární hry.

WiniGolf je klasickou ukázkou toho, jak zpracovat nějaký sport na PC a přitom hráčům poskytnout dostatek zábavy na dlouhé večery. Pro ty, kteří zapomněli pravidla golfu, Winigolfpřípadně si je nevybavují zcela přesně, zde je krátké připomenutí: úkolem na každém hřišti je dostat míček z pozice A (startovní pozice) na pozici B (jamka). Přitom sekundárním úkolem je, aby se tak stalo v co nejmenším počtu úderů. V rámci postupného přibývání překážek na hřišti roste i obtížnost a hráč musí k dopravení míčku do jamky odpálit více úderů.

WiniGolf je hra pro jednoho až osm hráčů. Bohužel zde není umožněna hra proti počítači, ale zůstává otázkou do diskuse, zda je to plus nebo minus. Každému potencionálnímu hráči můžete přidělit jméno, barvu a následně vybrat, zda hráči budou hrát své jamky podle předem určeného pořadí nebo podle náhodného výběru počítače.

WiniGolf disponuje poměrně širokou základnou hřišť. Celkem tu na vás čeká 36 jamek, přičemž si můžete vybrat, zda chcete hrát 6, 12, 18 nebo 36 najednou. Pokud se rozhodnete pro trénování jednotlivých hřišť, i tato možnost vám je nabídnuta. Prostě si vyberete ty, kde cítíte, že by jste se měli zlepšovat.

WiniGolf

Zpracování samotného herního pole je vyvedeno v jednoduchých, ale přesto velmi účinných barvách. Jednotlivá hřiště jsou zpracována ve 3D, přesněji spíše v pseudo 3D. Kromě překážek v cestě tak na vás čekají problémy spojené s odpalováním míčku na kopečky, aniž by se následně opět skutálel dolů. Mrzí mě jen, že i za předpokladu že svůj úder značně natáhnete a rychlost odpáleného míčku je tedy značná, nestalo se mi, aby míček opustil hrací pole :-(. Určitě to sami znáte, protože snad každý při hraní minigolfu svůj odpal nezvládl a míček zcela dobrovolně opustil hrací plochu… (Mr.Bean by mohl povídat).

Zmínil jsem se o volitelné síle odpalu. Tuto sílu určujete pohybem myši směrem od míčku a od směru, kterým chcete míček poslat. Je to dobře vyřešené, ale bohužel zde chybí jakékoliv číselné či grafické vyjádření síly odpalu. Často se tak stane, že míček udělá pravý opak toho, co jste po něm chtěli.

WiniGolf

Zvuková stránka hry bohužel není nikterak výrazná. Během celého hraní je vám nabídnuto poslouchat stále jednu skladbu dokola a tudíž po chvíli vůči té jedné skladbě získáte značnou averzi. Naštěstí si zvuky můžete volitelně vypnout. Ovšem, během hraní se občas ozývají i hlasy publika. Jedná se o potlesk v případě, že jamku získáte, případně o povzdechnutí, když míček jen o fous mine vytyčený cíl.

Přes všechny klady a zápory tato hra patří mezi ty lepší minigolfové simulace a mohu ji s klidným srdcem doporučit. Ale stále je přece jenom lepší obout boty a vyrazit na jedno z minigolfových hřišť v okolí, není totiž nad opravdový požitek z hraní!

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 57 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz