Wespenjagd Plus - otravné vosy

  12:00aktualizováno  6. května 4:12
Klonů hry Moorhuhnu jste se asi všichni již nabažili, přesto jsem se rozhodl učiniti pokus, zda by se vám třeba nelíbila tato hra, která sice Moorhuhna připomíná, ale stejně dokáže docela dobře pobavit. Koneckonců za zkoušku nic nedáte a když se vám to nebude líbit, aspoň si pěkně od plic zanadáváte.

Wespenjagd Plus

Platforma: Freeware
Výrobce: RKS-Games

Stáhnout

Wespenjagd Plus

Svět freewarových her nám opravdu poslední dobou přinášel požehnaně kousků s tématikou dnes již téměř legendárního Moorhuhna, a přestože jich u nás na Plných hrách bylo zrecenzováno již solidní množství, našel jsem v hloubi internetu jednu, která se svým způsobem od zbytku liší (nebo alespoň mně to tak přišlo). Nápad ve hře není skoro žádný, ale grafika ta mě chytla a nepustila, takže mě nikdo ani nemusel přemlouvat a dnes zde na tuto hru najdete recenzi. V této hře nezabíjíte svou puškou slepičky, ale máte tu čest dokonce se samotnými vosami (i když možná to vosa není, ale na sršně to taky nevypadá a já nejsem žádný přírodovědec).

Hra bez příběhu se podobá bramborům bez masa, tedy toto platí pouze u nějakých her, ale myslím si, že autoři mohli přeci jenom nějakou zápletku vymyslet, každopádně jsem několik her typu Moorhuhn s kvalitním příběhem a podle toho udělaným provedením již viděl. Škoda, na celkovém hodnocení tento fakt nepřidá. Úkol je stejný jako u naprosté většinu tohoto typu her, tedy nasbírat co nejvíce bodů. A jak body získáváte? Na obrazovce, kde se promítá vojenské prostředí, se to jen hemží vosami, které jsou dost otravné a vy se proto pokusíte s nimi skoncovat a to jednou provždy. Počkáte si na ně se svou superrychlou a přesnou brokovnicí a pokusíte se jich co nejvíc postřílet, aby se už do tábora nikdy neopovážily zamířit. Za každou mouchu, která se rozpukne a vystříkne zelený, hlenu podobný sliz, dostáváte určitý počet bodíků - kolik, to záleží na tom, jak byla moucha blízko nebo daleko. Ještě nutno podotknout, že některé vosy jsou jistým způsobem imunní, po první střele se jen trochu poohnou a musíte do nich našít další dávku; víc bodů ale nedostanete.

Wespenjagd Plus

Samozřejmě je vše limitováno. To, že autoři zvolili osmdesát sekund místo devadesáti moorhuhnovských, stejně na originálnosti moc nepřidalo. Máte zase šest střel, poté vaše brokovnice vypoví službu a nabije se až tehdy, když stisknete pravé tlačítko vašeho myšítka. Jen tak pro radost můžete začít střílet do sudů se střelným prachem, raket či vědeckých laboratoří, nato se vše kolem zapálí, ale body navíc nedostanete. Vše je doprovázeno osobitým zvukem výbuchů a rachotu. Herní obrazovka je nevšedně široká a rozsáhlá, a že bude málo vos, toho se nebojte - lítá jich tam až přespříliš. Pro popis hry by těchto několik řádků snad stačilo, radši se vrhneme na ostatní parametry.

Ovládání je velice jednoduché a vystačíte si snadno s myší. Levým tlačítkem střílíte a pravým nabíjíte, to už vám asi bude jasné. Pokud hru chcete ukončit, stačí zmáčknout Escape, obrazovka se postupně začerní a vy jste zpátky v oknech. Instalační soubor hry je malé velikosti, ale když se podíváme na hry podobné, ba téměř stejné, snadno zjistíme, že zabírá skoro dvakrát tolik. Instalace proběhne jednoduchým vybalením a máte na výběr, zda chcete hrát hru v DOSu, nebo ve Windows, čímž se velikost zbytečně zdvojnásobila.

Sponzorem hry je dost netradičně prací prášek Calgon. Osobně se mi tento styl reklamy líbí, radši si koupím výrobek firmy, která se podílí na vývoji zábavného titulu, který vás pobaví, než být zbytečně zdržován reklamami v TV, inzertní plochou v časopisech nebo bannery na internetu. Takže kupujte Calgon, abychom potvrdili správnost výběru reklamy a oni sponzorovali ještě mnohem lepší hry, které budou zadarmo.

Wespenjagd Plus

Věc, kterou bych hře vytknul (tedy ono jich je víc), je to, že jí chybí základní pětka - intro, příběh, info, setup a menu. Absenci jedné či dvou položek se dá ještě omluvit, ale všech pět, to uznejte, že jde jen s velkým sebezapřením. Přitom tento nedostatek je dílo několika slabých hodin, ale když je tam celá pětka, hře to náramně dodá a recenze by byla hned optimističtější.

Grafika ve hře je opravdu velice pěkná, ostatně pokud by nebyla, tak bych klon Moorhuna nikdy nerecenzoval, efekty jsou zajímavé a je jich také dost, zkrátka grafika je věc, kterou musím autorům pochválit. S hratelností to už tak horké není, přesto si myslím, že několik minut byste u této hry strávit mohli. Hudba a zvuky jsou pěkné a na dost vysoké úrovni, málem mě roztančily :o). Celkově posouzeno se jedná o docela dobrou hru typu Moorhuhn a pokud máte nějakou volnou chvilku, tak si myslím, že se o vaši zábavu postará.

Autor:
 
Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz