We Won't Lose Again! - tentokrát to vyjde

  12:00aktualizováno  24. srpna 8:58
Druhý pokus ukořistit dobré ohodnocení poroty v zahraniční soutěži. I tak by se dala charakterizovat nová směs arkády a logické hry, kde se kooperací dvou jedinců dostanete až k cíli.
70

We Won't Lose!

Platforma: Freeware
Výrobce: CeC

Stáhnout

We Wont LoseTak trochu namyšleně a příliš sebevědomě může působit netradičně pojaté intro pro arkádovou záležitost, která se rozhodla soutěži v právě uzavírané soutěži serveru Yoyoygames. Oni totiž vlastně celou hru a příběh s tímto serverem a soutěží propojili. A tak na počátku vidíme dvě barevné postavy, jež jsou ne zrovna dobrovolně vytaženy ze sváých postelí. Důvod? Nová soutěž serveru Yoyogames! Dva odvěcí parťáci namotivovaní neúspěchem v kole minulém hodlají prolomit smůlu a zapůsobit na porotu se svěžím logickou-arkádovým konceptem. Jaké ale mají ve skutečnosti šance?

Vzhledem k tomu, že v současnou chvíli ještě nemám zanalyzovanou celou konkurenci, je odpovídat pomWe Wont Loseěrně zbytečné. Každopádně ale po zahrání z We won't lose again!! mám pocit celkem příjemný. Arkáda se odehrává na jedné veliké obrazovce poseté desítkami drobností a dvěma již zmiňovanými hrdiny. I když by bylo možná vhodnější, aby se hry účastnili dva hráči najednou, já osobně zvládala vše v jednom člověku a bez sebemenších problémů. K cíli se totiž vždy dostanete pouze kooperací mezi touto dvojicí, jež se pyšní odlišnými schopnostmi. První z nich je ovládán klasicky WASD a vesle skákání a posunování se vpravo a vlevo, což zvládají oba, umí také letět delší dobu dzcuhem v předem nastaveném směru. Jak toho lze využít? Kupříkladsu vyskočíte do vzduchu ale normální postava by začala okamžitě padat k zemi. V té chvíli stisknete S a vámi ovládaná postavička bude držet výšku a pohybovat se dále oním směrem. Perfektní na přeletění dlouhé řady ostrých bodáků.We Wont Lose

Schopnosti druhé postavy jsou využitelné zase v trochu jiném smyslu. Ta totiž dokáže vyletět nahoru a tak se dostane i do hůře přístupných míst. Kombinací těchto dvou specifikací a postupným střídáním ovládání obou panáčků budete nechávat mizet barevné zdi a také přeskakovat bodáky, které mohou pohyb vaší postavy zastavit, připravit vás o cenné zlaťáky a vrátit tam, kde jste misi začínali. No a pak samozřejmě budete nuceni mince sbírat a to po celém nabízeném levelu – a že jich je!

I když je vidět, že se tvůrci We won't lose again!! opravdu snažili, vložili do projektu graficky zajímavé prvky a také koncept, který patří k tomu lepšímu. Přesto se jim ale nepodařilo dostatečně zapoijit onen logický element. Takto je na první pohled jasné, co je třeba dělat a samotná realizace tak ztrácí na přitažlivosti.

 

 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

33 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz