Wandering Knights - EverQuest zadarmo

  12:00aktualizováno  21. ledna 8:34
Skvělé 3D fantasy RPG z prostředí rytířů, mumií, jedovatých kober a starodávných démonů. Chcete se volně potulovat světem, postavíte se na stranu dobra nebo zla? Můžete si vybrat! Neváhejte ani chvilku a stahujte...
90

Wandering Knights

Platforma: Freeware
Výrobce: Nuclear Loaded Ent.

Stáhnout

Wandering KnightsŽánr RPG je mezi freewarovkami zastoupen poměrně malým počtem titulům, neboť jejich tvorba je časově a programátorsky značně náročná. Nedávno všechny fanoušky potěšilo ryze české RPG Mrtvý drak. Dnešní hra však i v rámci žánru RPG patří mezi nejváženější. Patří totiž do kolonky fantasy 3D RPG, kde jí v rámci komerčních her dělají společnost tituly jako Everquest nebo Morowind. Jak tento odvážný amatérský projekt dopadl?

Život se zastavil. Oblohu pokryl černý stín a z nebe sestoupil démon. Démon, jehož jméno se nevyslovuje. Dovedete si představit pro vás – potulného rytíře – větší výzvu? Ovšem je jen vaší volbou, zda se v rozsáhlém světě budete jen tak zbůhdarma potulovat nebo plnit questy a piplat svou postavu na závěrečný souboj s démonem o nadvládu nad světem. Nebo se s ním snad spojíte a přidáte se na stranu zla? Rozhodnout musíte vy…

Wandering KnightsJako každé správné RPG, i zde začnete výběrem postavy. Systém je trochu netradiční, výběr povolání a vlastností se děje vyplněním formuláře. V něm jsou otázky na vaši osobu, vlastnosti, minulost, rodinu a má tak vybrat váš nejvhodnější profil. Je možné však využít i předdefinované profily, které vás zařadí do jedné ze skupin Válečník, Obchodník nebo Zloděj. Důležitou vlastností je věk postavy, který ovlivňuje poměr mezi sílou a mentalitou.

Herní svět je tvořen dungeony, jež mají podobou čtvercových ploch. K dispozici jich je několik desítek a jsou vzájemně pospojované. Ve světě narazíte na různé domy, specializované obchody a samozřejmě spoustu objektů s ukrytými bonusy a předměty jako sudy, povozy. Questy jsou vám zadávány u náboženských sloupů. Jsou velmi rozmanité a jejich plněním zlepšujete vlastnosti, záleží ovšem na vás, zda je budete plnit. Někdy musíte zničit nějakého hrdinu, získat magický předmět, obětovat peníze či dokázat svouWandering Knights šikovnost okrádáním.

Co by to bylo za RPG, kdybyste nemohli vylepšovat svou postavu? Zde má každá soubor statistik jako síla, odolnost, útočnost, koordinace, rychlost, inteligence a spousta dalších. Jejich vylepšování je založeno na plnění questů, používáním předmětů či bojovými zkušenostmi. Zakoupené, nalezené či nakradené předměty lze prodávat v obchodech nebo je přímo měnit s postavami. Záleží samozřejmě na orientaci vaší postavy, zda jde o válečníka, obchodníka nebo zloděje, jaký způsob k opatřování předmětů nejčastěji využije.

Někdy dobré slovo nepomůže a na řadu přijde síla. Pokud se vám nepodaří postavu okrást a ona vás odhalí, také s uklidňováním neuspějete. Každou šarvátku si však dobře rozmyslete. Svět je plný různých ras a hrdinů – mumií, kostlivců, kober, glimů a dalších NPC. Pokud však zaútočíte na jednu z nich, tak čekejte útok i ze strany poblíž stojících postav stejné rasy.

Wandering KnightsGrafika je plně ve 3D a je opravdu skvělá. Kamera volně rotuje v prostoru, zvládá přibližování a oddalování. Herní svět je rozlehlý, plný stromů, s různorodým terénem. Vše je doprovázeno vizuálními efekty. Možná je škoda, že jednotlivé scény nemají různorodější tvar a všechny jsou čtvercové. Hratelnost sice nabízí potulování světem, ale takto se brzy začnete nudit, neboť zde nenajdete nějakou postranní zábavu, hraní miniher a interakce s objekty je taktéž omezená. Jakmile se ale ponoříte do plnění úkolů, konverzace, spiklenectví a bojů, rázem máte postaráno o zábavu na mnoho hodin. Současná verze je stále označována jako beta, ovšem vývoj trvá již od roku 2002. Stále zde najdeme nějaké chybky (třeba vypínání grafiky na pozadí v určitých zónách), ale i tak jde již o značně stabilní vydání. Wandering Knights je RPG, které zkrátka musíte vyzkoušet. 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

77 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 122 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na iDNES.cz