Vlak - sbírejte, co vidíte

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:50
Když jsem hledal nějakou zajímavou hru pro vás a přitom prolézal archiv Plných her, vzpomněl jsem si, že bych si na uklidnění mohl stáhnout starý známý Vlak, trhák každé školy. Při té příležitosti jsem s hrůzou zjistil, že na Plných hrách Vlak není! Tedy odteď už vlastně ano.

Vlak

Platforma: Freeware

Stáhnout

Vlak

Když jsem hledal nějakou zajímavou hru pro vás a přitom prolézal archiv Plných her, abych náhodou nenapsal recenzi na něco, co už bylo zrecenzováno, vzpomněl jsem si, že bych si na uklidnění mohl stáhnout starý známý Vlak, trhák každé školy. Při té příležitosti jsem s hrůzou zjistil, že na Plných hrách Vlak není! A proto, s heslem nikdy není pozdě, jsem se dal do hledání Vlaku někde jinde. Našel jsem ho, a konečně, po sedmi letech se tato hra dostává i na Plné hry!

Pokud máte rádi hru Had, známou z mobilního telefonu, máte vyhráno. Vlak je totiž o tom samém, tedy o sbírání různých předmětů. Narozdíl od Hada je Vlak pořád stejně rychlý, pouze mu přibývají vagóny za každý přejetý předmět. Hra je na trošičku jiném principu než Had, protože kdyby se vlak nezrychloval, tak by to bylo asi poněkud nudné že? Ale tak to není. Každá mise totiž obsahuje několik předmětů, které všechny musíte posbírat (přejet), ale ani po posbírání všech předmětů hra nekončí. Musíte totiž s dlouhým vlakem dojet do vrat, která se otevřou pouze po posbírání všech věcí. Přitom samozřejmě nesmíte nabourat. Mise nejsou prázdné, ale někdy je to bludiště, jindy něco podobného. Každopádně nesmíte narazit. Dobrá věc je to, že máte nekonečně životů na jednu misi. Nemusíte se ale bát, že byste to vyhráli za hodinku - přece jen má hra celých padesát misí! Po každé misi se vám objeví heslo, kterým si pak tu misi můžete zpřístupnit. Grafika Vlaksice není nic extra, ale zase na druhou stranu snaha byla, protože tu není jediný druh předmětu pro sbírání, ale jsou tu stromečky, jahůdky, zmrzliny a dokonce i sloni či žirafy. A ještě navíc má každý předmět, surovina či zvíře vlastní vagón, takže alespoň nemusíte zavírat oči. Pozadí je černé, což nevadí, rozhodně lepší než nějaká hrozná bitmapa. Škoda jen, že bludiště je sestaveno pouze z cihel. Prostě typická "baltazarovská" grafika ( pokud nevíte o čem mluvím, tak je to jedno :-)).

Co se týče ozvučení hry, tak vás bohužel moc nepotěším. Hudba tu není žádná, a co je úplně šílené, jsou zvuky. Jediný zvuk, který tu zní, je cosi při jízdě při překonání čtverečku, a to cosi je ještě zvuk z PC speakeru, který se nejlépe dá připodobnit k něčemu jako "cvak, cvak, cvak". Když něco vezmete, to zazní takové nějaké "tru, tru, tru", a poslední z malé nabídky zvuků je "bum", když narazíte. Pokaždé když narazíte, hra vás zároveň i poučí rádoby vtipnou větičkou, kterých je docela dost, takže se možná i pobavíte. Věty jsou asi takovéto: "Tak kolikpak bylo dneska rumíků?" Nebo: "Stálo by za to se koukat, kam jedeš".

Vlak

Zajímavý fakt na hře je to, že poslední mise je bohužel jedna z nejlehčích. Ale zas tolik to nevadí, protože některé, typuji tak okolo třicátého levelu, jsou opravdu vypečené. Některé levely vyhrajete třeba až po desátém pokusu. Opravdu si musíte promyslet, kudy pojedete, ale i po této akci není vše hračka, protože v záhybech se jezdí blbě, a prstíčky jakoby naschvál kloužou z kláves. Hratelnost je tedy docela dobrá. Pokud se vám podaří vypnout PC speaker, můžete se po dlouhé hodiny věnovat této zábavné hře. A pokud jste z rodu slečnovského (rozuměj ženy, které umí zapnou počítač :-) určitě se pobavíte. Stačí se kouknout k nám do školy, co tam pořád holky hrají. Kluci Liero, holky Vlak. No už to zbytečně natahuji, takže závěrem bych dodal, že hra má (zabalená) pouhých 30 kb!! Zkuste ji a uvidíte.

Autor:
 
Témata: Vlak

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Najdete na iDNES.cz