Visual Mario - nelehké skákání

  12:00aktualizováno  9:47
Visual Mario obsahuje šest levelů a každý z nich má dvě kola, takže odehrajete celkem dvanáct kol. Hra má velmi jednoduché ovládání. Jedná se o velmi dobře graficky i námětově zpracovanou hru, je vidět, že autor přímo hýřil důvtipem a dal si na hře opravdu záležet. Zkuste to a uvidíte sami.

Visual Mario

Platforma: Freeware
Výrobce: Sgames

Stáhnout

Visual Mario

Po nainstalování a spuštění hry se vám na obrazovce objeví v levém horním rohu odkaz na RESET, klikněte na něj a nastavte si Volume na hodnotu –100, tak je slyšet nejlépe doprovodná hudba. Pak počkejte, až se vám ve FPS objeví hodnota co nejbližší 35, je to nejvhodnější rychlost pro hraní. Pokud se vám to nepovede, nevadí, v průběhu hry si můžete kdykoliv rychlost hry upravit kliknutím na klávesu S a opět si počkat. Potom klikněte na GO, ukáže se vám hlavní menu s odkazy na NOVÁ HRA, NÁPOVĚDA, CREDITS a KONEC.

V Nápovědě se dozvíte něco o hře a jejím ovládání, mimochodem k vlastnímu hraní nepotřebujete nic jiného než mezerník pro výskok a kurzorovou šipku vpravo a vlevo, až úplně na konci hry si trochu zastřílíte levým Ctrl. V Credits je pak něco málo o autorovi a adresa Homepage. Vpravo nahoře si můžete kliknutím na žlutou ikonku vypnout či zapnout doprovodnou hudbu. Pak klikněte na Nová hra a jste ve hře. Hra je dobře graficky zpracována, ucházející je i hudební doprovod. Podle mne je jediným, ale zcela zbytečným nedostatkem této hry skutečnost, že nejde roztáhnout na celou plochu, ale lze ji hrát pouze v okně, což trochu kazí požitek z jinak docela dobré hry. To jediné lze autorovi vytknout. Zejména při vysokých skocích vám pak na okamžik mizí postavička, za kterou hrajete, z okna. Pokud hru skončíte tím, že příjdete o všechny životy, objeví se vám na obrazovce HIGH SCORE, kliknutím na GAME MENU začnete hrát novou hru.

Visual Mario

V High score jsou zapsány hodnoty, dosažené ve hře od SGAMES od 200 do 1500 bodů. Pokud ve hře překonáte spodní hranici dosažených bodů, máte možnost si vámi dosažený výsledek pod svým jménem zapsat. Se svojí postavičkou musíte tedy skákat, přeskakovat a vyhýbat se mnoha různým nástrahám. Malí pohybující se mužíci vám usilují o život, ale pokud na ně skočíte zeshora, zlikvidujete je a vaše postavička vyskočí tak vysoko, že se dostanete i na místa, kam byste se normálním výskokem nedostali. Zničit se vás budou snažit i masožravé rostliny, pokud na ně musíte přeskočit, počkejte chvíli až se zasunou a rychle skočte. Stejně rychle ale přeskočte dál, opět se vysunou. Přeskakovat budete přes vodu, propasti, ostré hroty, rozžhavenou lávu a přes mnoho dalších nástrah a pastí. Také budete přeskakovat po zdech a jednotlivých cihličkách, což může být zejména zpočátku velmi obtížné.

Visual Mario

Hra se bohužel nedá uložit, pouze, když se dostanete do dalšího levelu a ztratíte život, nahraje se vám na počátku příslušného levelu, při ztrátě všech tří levelů musíte začínat novou hru. Takže pokud chcete tuto hru dohrát, musíte si vystačit s těmi životy, které jste obdrželi na začátku. Žádné bonifikační životy ve hře nezískáte. I tady to možná autor trochu nedomyslel.

Hru lze samozřejmě kdykoliv ukončit klávesou Escape. Chce to mít tedy pevné nervy, rychlou ruku a nejen velkou zručnost, ale i dostatek trpělivosti, abyste hru dohráli až do konce. Ze začátku to půjde ztuha, ale během hraní se určitě procvičíte a naučíte se svoji postavičku bezchybně ovládat. Na konci hry si ještě trochu zastřílíte levým Ctrl, no a pak už na vás čeká co? No přece konec!

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz