Virtual 3 Valées - akrobatické lyžování ve Francii

  12:00aktualizováno  8. října 3:07
Zima již pomalu ale jistě klepe na dveře, tudíž je ta pravá chvíle na příjemnou zimní lyžovačku s prvky akrobacie. Sjeďte si světoznámé Francouzské sjezdovky ještě teď,před sezónou alespoň virtuálně.
70

Virtual 3 Valées

Platforma: Freeware
Výrobce: les 3 Valées

Stáhnout

Virtual 3 Valees Akrobatické lyžování je nepříliš starý a zároveň vcelku moderní sport vyznačující se notnou dávkou adrenalinu a s tím spojeným nebezpečím. Ne každý tedy má v sobě dost odvahy a odhodlání aby se do něčeho podobného pustil – navíc nejsou na podobné pokusy na českých sjezdovkách vhodné podmínky. O to lákavější je Virtual 3 Valées, kde si toto všechno budete moci vyzkoušet, navíc v příjemné grafice.

Virtual 3 ValéVirtual 3 Valees es jak název, menu a veškeré texty napovídají, je titul pocházející z Francie a jak je známo francouzi angličtinu zrovna rádi nemají, tudíž se ani tato hříčka lokalizace do nejrozšířenějšího světového jazyka nedočkala. Ovšem menší jazyková bariéra naštěstí nevadí – v menu nejlépe zvolíte první možnost a následně jen pohybujete šipkami a potvrzujete enterem či mezerníkem. Tímto způsobem si můžete vybrat tu nejvhodnější sjezdovku, načež jste vyvezení lanovkou nahoru a postaveni na vrchol kopce, kde teprve začíná ta pravá zábava.

Jak budou probíhat následující chvíle je myslím jasné. Jste spuštěni dolů ze svahu, nabíráte rychlost a snažíte se držet předem vytyčené trasy, která vede k červenému kruhu, jež je dobře viditelný i z dálky a vyznačuje cíl. To je pak teprve začátek a sjet celý kopec dolů zvládne prakticky každý. Poté co se naučíte jezdce ovládat přichází ke slovu akrobacie. Tu řídíte mezerníkem. Ten je třeba podržet tak dlouho, jak vysoký skok má vlastně být a skombinovat to s klávesouVirtual 3 Valees 1, 2 nebo 3. Ač to zní jednoduše, úkol vyžaduje opravdu přesné naplánování a v případě, že nestisknete klávesu pro trik okamžitě po puštění skoku, nebude žádný proveden. Další nevýhodou Virtual 3 Valées je, že hráči není nabídnuta pražádná motivace, úkoly a tak jen bezduše jezdíte po sjezdovkách a zkoušíte nové triky – zpočátku zajímavá zábava, v krátké chvíli vás ale omrzí.

Další výtku je třeba mít k fyzikálnímu modelu hry. Spousta lidí se bojí akrobatického lyžování z obavy, že by si mohli přihodit ošklivý úraz. Ve Virtual 3 Valées to nebude prakticky možné. Náš lyžař má stabilitu za níž by se nemuset stydět mistr světa a spadnout s ním při sebe-bláznivějším skoku opravdu nesvedete a to je rozhodně škoda. Takto totiž nebudete mít možnost své skoky vylepšovat, což zkracuje herní dobu ještě více. Celkově se jedná o zajímavý projekt s příjemnou grafikou, leč odfláknutým herním obsahem a to je opravdu obrovská škoda.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 103 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz