Vertigo 2 – nebezpečná zábava

  12:00aktualizováno  8. ledna 11:03
Jednoduchá, malá, nenáročná a obtížně dohratelná. I tak lze charakterizovat tuto arkádu. Na první pohled jednoduché chvilkové rozptýlení a na druhý těžký boj o každý level. V dalším svém dobrodružství se hrdina Jake vrací na Zemi.
70

Vertigo 2

Platforma: Freeware
Výrobce: JakeX

Stáhnout

Vertigo 2Po zničení vesmírné základny v Jake’s Adventure 2 se Jake rozhodl vrátit domů. Když se jeho loď dostala do zemské atmosféry, Jake před sebou spatřil stovky vznášejících se kvádrů. A protože byl trochu zafrněný a moc si věřil, řekl si, že by mohla být docela zábava jen tak se mezi nimi proletět. Nerozmýšlel se dlouho a nastavil kurz. Několik okamžiků po tom co do oblaku vletěl, Jake zpozoroval, že mezi kvádry sem tam plují kousky jídla. Hrušky, švestky i koláče, samé dobré věci. I pouvažoval, že by se něco z toho všeho mohl zpeněžit a otevřel nákladový prostor. Po chvilce poletování kolem dostal Jake nápad. Nabil palubní Bublinomet a vystřelil. Bublina zničila jeden z kvádrů vpředu a on mohl prolétnout dál. Ještě chvilku pokračoval kupředu, když si pomalu začal uvědomovat, jak nebezpečná zábava to může být…

Vertigo 2 Vertigo 2 je jednoduchá arkáda. Jednoduchá ve významu zpracování. Nedostatkem obtížnosti rozhodně netrpí. Po spuštění shlédnete krátké a vcelku nic neříkající intro, ve kterém se vám představí dopravní prostředek, s nímž absolvujete celou hru, a hned potom se ocitnete v menu. Příliš možností výběru nemáte a jediná zajímavá je volba Start. Zaškolení do tajů ovládání probíhá moderní metodou „hoďte ho do vody a on se naučí plavat“. Naštěstí je řízení plavidla jednoduché. Prakticky všechno řídíte na šipkách a mezerníku. Další důležitou klávesou je P pro pozastavení hry a Esc pro její ukončení. Hra samotná se odehrává ve dvourozměrném a jednosměrném světě. Raketka letí kupředu a vy se musíte vyhýbat stále většímu množství poletujících kvádrů. Mezi nimi se sem tam vznáší kousek nějakého jídla, nebo jiný cenný předmět. Jejich sběr vám vynáší body do závěrečného zúčtování, i pomáhá v postupu levely. Krom toho získáváte za obratné hraní červené mince, za něž seVertigo 2 vám po skončení hry odhalí nějaký ten Stuff z kolekce. I touha po odkrytí všech (a je jich mnoho) může být motivací ke hře. Dohrát Vertigo 2 je však obtížné.

Zpracování je jednoduché a na nic si nehraje. Nedočkáte se nablýskaných štíhlých lodí ani efektních explozí. Baculatá červená raketka, která při havárii vypouští obláčky černého dýmu je maximum co hra nabídne. Veškerá grafika je pěkně nakreslená a hra působí uhlazeným dojmem. Jen to rozlišení by mohlo být větší. Zvuky jsou podobné kvality jako grafika a proto je nejsilnější stránkou Vertiga 2 hratelnost, která je příjemně na úrovni.Vertigo 2 je chytlavá hra, jejíž obtížnost spolu s možností zasílání dosažených výsledků na internet z ní dělá opravdu nebezpečně návykovou zábavu.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz