Vampirako - příběh sympatického upíra

  3:25aktualizováno  3:30
Povedená španělská hopsačka s upírem v hlavní roli. Váš upír projde řadou prostředí, potká spousty nepřátel a utká se s nimi, zelétá si v podobě netopýra, projede se na koni, utká se s hlavním bossem... prostě gameska, jak má být.
80

Vampirako

Platforma: Freeware
Výrobce: Omar Serralvo Diago

Stáhnout

Vampirako

Na světě se vyskytuje desetitisíce počítačových her. Mnoho znich je většinou remakem jiné známější gamesky a pak existuje takynespočet her, které jsou nepovedené, nezáživné a nudné. A tak pokudherní redaktor najde něco, co není remakem a je to přitom podařené azábavné zároveň, zajásá a jde o tom hned psát recenzi. Tentokrát seštěstí usmálo na mě a tak vám přináším recenzi na gamesku jménemVampirako. Pojďme se na hru hned podívat...
 Vampirako není nijak originální, je to další z velké rodinyplošinovek. Přesto ovšem spojuje řadu prvků, které z hry dělají velmipřitažlivý kousek. Hlavním hrdinou je upír Vampirako, sympatická topotvůrka, která by si jen tak v klidu sála z lidí krev, kdyby se přední neobjevil nelehký úkol - tvrdá cesta osmi levely napříč různýmiprostředími. Pomůžete mu to zvládnout?

Vampirako umí házet jakési plamenové koule - to jest jehozbraň. Nepřátel je tu několik druhů podle prostředí, v němž senacházíte. Vampirako narazí například na přerostlé nepřátelskénetopýry, ryby, mouchy, myšky, plazící se fialové cosi, pavoukysesouvající se ze stropů nad vámi, běhající i vybuchující kaktusy amnohé další. Některé lze zničit plamenovými koulemi (jako např.netopýry), jiné bestie jsou nezničitelné (třeba želvy) a tak je nutnése jim vyhnout nebo je přeskočit. Je zde řada všemožných prvků jakotrampolíny, plošiny, bloky překážející v cestě (ty je nutné zničit, abybylo možné projít cestou dále), Vampirakorůzné prémie - jako třeba nesmrtelnost,jeden stupeň života navíc nebo změnění se na netopýra. Pokud se vášhrdina změní v netopýra, může si létat, jak chce a kam chce, často setak lze vyhnout mnohým nebezpečím. 

Hlavním úkolem Vampiraka v každém levelu je najít klíč a dojíts ním k exitovým dveřím, které vás pustí do dalšího kola. Je zde řadaartefaktů dokreslujících prostředí např. v přírodě potkáte kytičky,rostliny, houby, které si někdy sami i občas vyrostou přímo před vašimaočima. Jsou tu různé pařezy atd. V hradě zase budete procházet kolembrnění, loučí či sloupů. K tomu po cestě narazíte i na různé animacevšeho možného - Voda teče, mince s čtyřlístkem se otáčí kolem své osy,nápis oznamující název levelu se vlní. Někdy prší, jindy sněží nebosvítí sluníčko. Když vám Vampirako umře, rozpadne se do jakési fialovémlhoviny. Když se Vampirako rozeběhně, nechává za sebou stopu. Šipkanad nápisem exit se pohybuje. Animačních framů je v gamesce Vampirakospousta, stačí se jen dívat.

VampirakoK tomu jsou tu bonus levely a na koncivás čeká i hlavní boss. S Vampirakem se podíváte na poušť, k pyramidám,do lesa, na hrad nebo třeba do ledního království. Určitě vás tochytne. Grafika Vampirka je pěkná, ovšem určená pro nízké rozlišení - vnevelikém okně. Okno, v němž Vampirako běží, lze ale roztahovat dlelibosti a tudíž grafiku deformovat. V okně běžícím přes celou obrazovkuje už grafika nehezky pixelovatá. Co se týče hudby a zvuků, tak i zdemusím pět chválu. Celkově (globálně) vzato je Vampirako opravdu dobrýmpočinem, který nelze jen tak přehlédnout. Jestli máte rádi arkády ahopsačky, je Vampirako opravdu kvalitní alternativou, jak strávit volnýčas, downloadujte.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

31 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz