Válka o planetu Zemi - spaste lidstvo

  12:00aktualizováno  9. dubna 9:52
Mimozemšťané se chtějí zmocnit naší planety a vy se stanete jedinou a zároveň poslední nadějí na záchranu lidstva. Cítíte v sobě dosti odvahy, abyste dokázali zachránit lidskou populaci? Tak vzhůru do boje!

Válka o planetu Zemi

Platforma: Freeware
Výrobce: Rabbisoft

Stáhnout

Válka o planetu ZemiNacházíte se v roce 2098 a lidstvo už udělalo další značný pokrok ve vědě a technice, podařilo se mu osídlit nejen Měsíc, ale dokonce i planetu Mars. Na Měsíci byla vybudována Malá vojenská základna pro ochranu Země před asteroidy, na Marsu pak Mezinárodní výzkumné středisko pro testování atomových a laserových zbraní. Také zde má sídlo NASA, jejímž úkolem je podávat včas zprávy o případně se blížících asteroidech na Měsíc pro MVZ, aby se tato mohla včas připravit na likvidaci těchto nežádoucích vesmírných návštěvníků. Na jaře téhož roku zachytila NASA svými radary dva neznámé objekty, které po hodině přistály na nejméně osídlené části Země.

Jeden z nich začal sbírat z povrchu Země různé vzorky a druhý střežil nad ním prostor před případným útokem pozemšťanů. Armáda vyslala na toto místo stíhací letouny, aby prozkoumaly oba neznámé objekty. Strážící UFO však jednu ze stíhaček sestřelilo, takže velitelské stanoviště Země dalo příkaz oba objekty zlikvidovat. Podařilo se však sestřelit jen jeden z těchto objektů, ten druhý i s nasbíranými vzorky unikl zpět do vesmíru. Bylo zjištěno, že v Galaxii žijí mimozemšťané, nazývající se "Gelgoni", jejich domovina je už pro ně ale malá, hledají tedy novou planetu k osídlení. Na základě dovezených vzorků ze Země usoudili, že by jim prostředí Země vyhovovalo a rozhodli se proto Zemi obsadit.

Válka o planetu Zemi"Gelgoni" vyslali na Zem malý asteroid, jehož úkolem bylo zcela ochromit pozemskou protivzdušnou obranu, NASA však včas informovala MVZ na Měsíci a ta tento nebezpečný objekt zlikvidovala. To však nebylo poslední slovo těchto mimozemšťanů. Soustředili po několik let své armády a v roce 2112 znovu poslali k Zemi už velké množství jejich válečných lodí. Naštěstí se lidstvo z incidentu v roce 2098 poučilo a stačilo vybudovat tisíce svých bojových vesmírných lodí, takže je ani tento předpokládaný útok nezaskočil. Pozemským silám se podařilo vesmírný útok odrazit, případné vítězství se přiklánělo hned k jedné, či druhé straně, ale nakonec to byli agresoři, kteří rozprášili a zničili pozemské vesmírné lodě.

Se silně poškozenou lodí jste se vrátili na Zem tedy pouze vy. Vaše loď byla rychle opravena, vybavena těmi nejmodernějšími zbraněmi a ochrannými štíty a vyslána jako poslední naděje na zlikvidování krutých vetřelců. Kolem Země byl zatím vybudován ochranný štít, takže nepřátelé nemohou pozemšťanům ublížit, bohužel tento štít vydrží v provozu maximálně dva týdny a do té doby musíte všechny vesmírné koráby agresora zlikvidovat, nebo bude lidstvo vyhubeno a na Zemi se usídlí drzí a agresivní "Gelgoni". Vašim úkolem tedy bude zničit velitelskou loď vetřelců, která řídí jejich vojenské jednotky a tak zachránit lidstvo před totálním vyhubením. Budete se při tom v jednotlivých misích pohybovat po celém vesmíru.

Válka o planetu ZemiHra je dobře hratelná i ovladatelná. Kurzorovými šipkami posunujete svoji raketu po celé ploše, střílet můžete mezerníkem, nebo levým CTRL. Nahoře máte ukazatel bodů za zničené nepřátele, vpravo typ vaší zbraně (laser, později plazma a další), vpravo vidíte množství jejich energie, číslo mise a sílu ochranných štítů. Vašim úkolem tedy je ničit nepřátelské lodě, které na vás taky střílejí. Musíte se při tom vyhýbat asteroidům, srážka s nimi ničí ochranný štít i zabíjí. Nalevo je pomocí ikonek vaší rakety znázorněn počet životů, ten si můžete doplňovat sbíráním bonusů, to platí i pro štít. Na konci každé mise je nutné navíc zničit velitelskou loď, která má nejsilnější zbraně a pohybuje se po celé ploše, jen tak postoupíte dále.

Ve hře je možné pomocí F1 kdykoliv vyvolat nápovědu, F2 hru uloží, klávesa P je přestávka, ESC konec. Co tudíž říci na závěr? Jedná se vskutku o kvalitní akční hru, plně v češtině, skvěle doprovázenou hudbou i zvukovými efekty. Rovněž po grafické stránce snese ta nejpřísnější měřítka. Takže, hodně štěstí, buďto se vám podaří lidstvo zachránit, nebo, jestli budete poraženi, obsadí Zemi navždy agresivní mimozemšťané a lidé budou zcela vyhubeni. A abych nezapomněla, po ukončení mise se můžete zapsat do tabulky nejlepších dosažených výsledků.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz