Used Cars Arena - vzhůru na závodní dráhu

  12:00aktualizováno  23. února 7:40
Máte rádi malé modely autíček? Což takhle si s nimi zahrát celý šampionát na sebe navazujících závodů, kde vám protivníci budou dýchat na záda a proti vám bude hrát opravdu obtížná trať?
80

Used Cars Arena

Platforma: Freeware
Výrobce: Alex Riva

Stáhnout

Used Cars ArenaUsed Cars Arena je poměrně příjemným překvapením na poli závodních her. Příjemná 3D grafika společně s ucházející hratelností si vás získají stejně dobře, jako mě. Možná je třeba na tomto místě upozornit, že se nejedná o simulátor jen tak obyčejný. Klasická auta obřích rozměrů zde nahradily malé modely, které se trochu podobají svým malým bratříčkům ovládaným na elektriku navzdory tomu, že žádný dálkový ovladač ve hře neuvidíte.

Výhoda UUsed Cars Arenased Cars Arena spočívá v obrovských možnostech co se výběru týče. Vše vlastně provádíte na první úvodní obrazovce, která nadneseně řečeno plní funkcí hlavního menu. Vše je přehledně sestaveno tak, abyste si zvládli nejprve zvolit vlastní auto. První kategorií jsou sporťáky, druhou pro změnu autíčka městská. V každé této skupině narazíte na několik barevně odlišených kousků, které se mohou i jistým způsobem odlišovat v jízdních vlastnostech. Který typ již sedí nejvíc vašemu řidičskému vkusu, to bude zcela na vás. Mezi sportovními a městskými je ovšem jeden patrný rozdíl a sice že sportovní káry dokáží dosahovat daleko vyšších rychlostí (na roviUsed Cars Arenance tedy nebudete mít problém předjíždět ostatní). Zato ale pořadí opět ztratíte v zatáčkách, kde se již vozy tak snadno neovládají a hodně často se mi stávalo, že jsem narážela do okolních mantinelů. Auta městská pak mají vše popsané přesně naopak.

Tím samozřejmě volba nekončí a vy si můžete na obrazovce vybrat ze čtyř možností obtížností, které se projeví v umělé inteligenci protivníků a jimi zvolených vozů. Pak je tu rovněž několik tratí, každá se odlišuje nejen půdorysem ale i zbarvením a zpracováním okolí. Pokud bychom ale pominuli využití jiných barev, setkáme se vlastně s na chlup tím samým. No a jedním z posledních možností volby jsou módy. Celkově tři a nechybí mezi nimi Single Race či Time Trial, což jsou samostatné závody na vámi zvolené trati. Složitější je vyhrát Championship, což znamená projekt se skvělými výsledky hned několik tratí za sebou.

Hratelnost Used Cars Arena není tak lehké ohodnotit. Není výborná ani špatná je zkrátka jiná, rychlejší a možná trochu neohrabanější co se týče zatáčení. Na to se dá ale poměrně dobře zvyknou a po čase jsem již sekala zatáčky jako naprostý profík. Doporučuji!

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz