Undercolor Agents je futuristicky vypadající lov na pastelové barvy

  16:13aktualizováno  16:13
V této velmi jednoduché akční hře v roli agenta v černobílém světě likvidujete cokoliv výjimečného a barevného. To vše ve futuristicky vypadající grafice a se skvělou hudbou.
60

Undercolor Agents

Platforma: Freeware
Výrobce: Paul Greasley

  • akční oddechovka
  • retro hudba
  • repetetivní
  • po čase přestane bavit

Stáhnout
Undercolor Agents

Ve světě, ve kterém není místo pro žádnou výjimečnost, není místo ani pro žádné výstřelky. V roli agenta potírajícího tyto jevy, se snažíte ve shora viděné likvidovat všechny roztahující se barevné plochy a dotěrné nepřátele v podobě barevných krychlí. Jednoduchý nápad i provedení zabaví na několik málo chvil, na které vám Undercolor Agents vydrží.

Undercolor Agents

Je to smutný svět s přesně definovanými zákony a logikou. Existují však elementy, které se proti této striktní šedivosti světa snaží za každou cenu bojovat. Není čas zkoumat, na čí straně je právo a na čí morálka. Je třeba jednat. Pro vás, v roli agenta který se snaží tyto barevné anomálie likvidovat, to znamená spoustu vystřelených nábojů.

Hra vznikla během soutěže Ludum Dare s tématem minimalismu a myslím, že zadaný úkol Undercolor Agents plní svědomitě. Na mapě, která je po každém spuštění znovu náhodně generovaná se nachází spousta zničitelných zdí a především ony barevné "průsaky", které je třeba silou zacelit.

Undercolor Agents

Problém je v tom, že původně černobílý svět tyto barevné anomálie vybarvují svou vlastní barvou (na mapě může být i několik zdrojů). Stačí sice odstranit pouze jejich zdroj, ale čím více ploch je vybarvených, tím více generují nepřátel. Ti jsou reprezentování kostkami různých velikostí a pokud je necháte dojít příliš blízko k sobě, je konec. Po každém zničeném zdroji nákazy zůstane jedna ze silnějších zbraní, kterou můžete nahradit jinak slabou pušku.

Undercolor Agents

Minimalistická je hra co do námětu i zpracování. Grafika je jednoduchá a nenáročná a má v sobě cosi futuristického a přitažlivého. Co však není z obrázků patrné, je skvělá elektronická hudba, která melodicky, ale především tempem k akční zábavě tohoto typu skvěle sedne. Připomíná rychlé hudební linky z dob Atari a já osobně jsem si vzpomněl na hudbu z nedávného hitu Hotline Miami.

Jednoduchá premisa je v praxi rychlovkou, a tak se málokdy stane, že vám jedna úroveň vydrží na více než zhruba dvě minuty. Pokud necháte infekci přerůst do obludných rozměrů, pak se může stát, že vám její likvidace potrvá krapet déle, ale není to standardní.

Undercolor Agents

Undercolor Agents si nehrají na dlouhotrvající zábavu. Počítají s vaším zájmem jen do té míry, dokud vás nepřestane neustálé střílení do všech směrů bavit, nebo hru nedohrajete, protože není kdovíjak dlouhá. Je to zkrátka rychlé a nenáročné odreagování.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

100 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 1 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.

Najdete na iDNES.cz