Twiddlestix – nápaditý logický rychlík

  12:00aktualizováno  23. srpna 10:36
Logická hra, která jistě pobaví a navíc těží z dosud neokoukaného herního principu. Máte za úkol projet s neustále se točící tyčí hromadou vodních kanálů různých tvarů. Jenže máte jen tři životy a cestá bývá často nesnadná. Další hra od Miniclipu, která má nápad.
60

Twiddlestix

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

Twiddlestix Ve světě computerů (a softwaru obzvlášť) mě něco překvapí nebo zaujme už jen málokdy. U počítačové klávesnice jsem vyrostl a s počítači jsem sdílel dobré i zlé. Jako malý človíček jsem začínal s výpočetní technikou na legendárním počítači ZX Spectrum, u kterého jsem trávil většinu svého volného času. A tak zatímco ostatní kluci šli hrát fotbal nebo střílet sousedovi po slepicích, já nahrával nejnovější textovku z magnetofonové pásky. Říkejte si, co chcete, ale svoje ZX Spectrum mám ještě stále schované pod postelí a pevně věřím, že snad někdy v nedaleké budoucnosti nastane comeback mašinek Sincalir do našich i zahraničních domácností.

Později jsem si půjčil od kamaráda Atari, už ani nevím, co to bylo za typ, ale pamatuji si, že měl na něj hromadu volně šiřitelných českých her a dokonce si tenkrát objednával hry jako Agatha nebo Friday Glum přes zásilkový obchod jednoho nejmenovaného tištěného periodika. Ano slyšíte dobře. Tenkrát se totiž daly běžně koupit v obchodech i hry na jiné hardwarové platformy než PC. Dnes jste rádi, když seženete software pro Mac nebo konzole.

Twiddlestix Asi rok na to jsme našli s bráchou pod stromečkem Amigu. Ta mě dostala, protože se na ní daly hrát takové gamesy jako třeba Zool nebo "setleři". Jenže čas táhl dál, Amigu jsme střelili na inzerát a pod hnáty se nám dostalo "písíčko"

No a to už asi vyprávět nemusím. Prostě od té doby jsem se už na jinou platformu nedostal, nepočítám-li občasné hraní na kamarádově PlayStationu a spolužaččině handheldu GameBoy. Vynahrazuji si to tedy alespoň užíváním Linuxů, které mi částečně připomínají dětství strávené u Amigy.

Musíte mi věřit, že her už jsem viděl spousty. Ovšem systém dnes recenzovaného počinu mě zaujal z jednoho naprosto jednoduchého důvodu. Hru na tomto principu jsem totiž dosud na obrazovce nepotkal. Když uvážím, kolik existuje klonů Tetrisu, Pac Mana nebo Galagy, je až s podivem, že už jsem někde neviděl alespoň něco podobného gamese Twiddlestix.

Twiddlestix A o co vlastně jde? Napínal jsem vás dlouho, ale hned vám to povím.

Je to jednoduché. Ovládáte tyč neustále rotující po vodě, nebo chcete-li hůl, a vaším úkolem je projet s ní poměrně členitou cestu od začátku ke konci. Jenže cesty se dělí i na uličky, které jsou užší než je průměr kruhu, který vytváří rotující tyč. Naštěstí se hůl neotáčí příliš rychle. Vždy musíte počkat až bude ve správné pozici na to, aby jste s ní mohli rychle projet úzký úsek až do místa, kde si budete moci chvilku odpočinout k dalšímu vandrování vodními cestami.

Narazíte-li, ztrácíte život a musíte level absolvovat od začátku.

Zní to možná trošku podivně, ale návod k tetrisu byl podobně šílený a přitom to je tak výborná legendární logická gamesa. TwiddlestixNutno dodat, že obtížnost je vcelku dost vysoká a tři životy, které máte k dispozici není příliš mnoho. Na druhou stranu neustálým opakováním jednotlivých levelů se je naučíte procházet takřka po slepu. Ovšem každé nové kolo, který jste do té doby neviděli pro vás bude, alespoň zpočátku, opět tvrdým oříškem, který nerozlousknete bez několika restartů hry.

Hra vznikla pod hlavičkou Miniclip.Com od kterého jsme letos uvedli už celkem slušnou řádku děl, která se setkala s úspěchem, díky kvalitnímu zpracování. Jmenujme například - Penguin Push, Save the Sheriff, Snake, Zed, Smashing, Battleships nebo Panic in Chocoland.

Chcete-li vidět hru, která těží na jednoduchém a přitom zajímavém logicko-akčním základu a která u nás ještě není tak profláknutá, stahujte právě teď.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

41 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz