Turning the Tide - válečným letcem

aktualizováno 
Hlavní hrdina v závěrečné fázi 2. světové války. Tak si budete připadat při hraní Turning the Tide, který není tuctovou střžílečkoiu ale zajímavou taktickou hrou pro milovníky arkád, leteckých simulátorů, ale i akcí.
83

Turning the Tide

Platforma: Shareware
Výrobce: Steve Harris

  • kvalitní pixelart
  • rozmanitá a promyšlená hratelnost
  • zábavné mise a úkoly

Stáhnout

Turning the Tide

Turning the TideJak se říká, každá válka má své hrdiny a v případě této hry se tím hlavním stáváte vy. Jinak Turning the Tide čerpá z velmi populárního tématu 2. Světové války, která se po velkém boomu popularity začíná zase odsouvat do pozadí. V tomto případě ale nelze o žádné násilné vykrádání motivu a 2. Světová válka je spíše zvoleným pozadím, které nehraje příliš velkou roli. Letadla a další vojenské jednotky jsou stejně spíše smyšlené, známé bitvy se zde nekonají a tak si tvůrci vlastně z celého konfliktu půjčili tak maximálně dvě znepřátelené strany. A vy samozřejmě stojíte na té Alianční.

Příběh se odehrává v jedné z pozdních fází války, kdy je potřeba provést finální invaze a nacistům dát jednou pro vždy sbohem. Aby mohla být většina invazí proveditelná bude ale potřeba nějakého odvážného hrdiny, který se nad nepřáteTurning the Tidelské území vrhne ve svém letounu, což bude právě vaše práce.

Levely jsou poměrně dobře propracované a na začátku každého vás čeká lehké textové vysvětlení následující mise, tudíž tušíte, co vás čeká. Následně nasedáte do svého letounu a vrháte se do akce. Ta většinou spočívá v sestřelování nepřátelských letounů ze vzduchu, stejně jako likvidace jejich základen na zemi, což je dobrý odrazový můstek pro následující ofenzivu, které se již ale neúčastníte. K tomu máte k dispozici dva typy zbraní – klasické střílny umístěné na letounu a pak také bomby, kterých je velmi omezený počet a vyplatí se dobře mířit a šetřit s nimi.

Trochu by to mohlo svádět Turning the Tide považovat za klasickou scrollovací Turning the Tidestřílečku. Projekt si ale klade daleko vyšší ambice, nabízí silnější strategické prvky a je takový rozvážnější. To v praxi znamená, že se na vás letadla nevrhají tak zběsile a máte čas si vše rozmyslet. Ovládání je umístěné na myši a většinu akcí zvládnete pouze s dvojicí tlačítek, což se mi zpočátku docela pletlo, časem si ale zvyknete. Levé tlačítko myši totiž zvedá letadlo do vyšších vrstev atmosféry, pravé vystřeluje ze základních zbraní. Většinou ale v akci potřebujete obě, což je trochu těžší na koordinaci. Jinak se vám neustále načítají body, které se berou z množství sestřelených jednotek. Provádět budete také výsadky, přistávání a další drobnosti, které k takovému válečnému letci přísluší.

Detailní grafika a vynikající hratelnost, stejně jako rozmanité mise vás jistě po dohrání této demoverze donutí alespoň uvažovat o plné verzi, která vyjde na necelých 18 dolarů.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

83 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz