Tremor Gold - pojďte si zastřílet

  12:00aktualizováno  15. května 2:14
Freewarových počítačových her s tématikou pravého zabíjení je v dnešní době poměrně málo, přestože je o ně dost velký zájem. Tedy takových rádoby akcí se zabíjením je dost, ale já mám na mysli spíš něco lepšího -něco jako právě probíraný Tremor Gold.

Tremor Gold

Platforma: Freeware
Výrobce: Marks click & Create bunker

Stáhnout

Tremor Gold

Střílečky jsou, tedy alespoň v té naší malé zemi, jedním z nejoblíbenějších žánrů počítačových her, a tak se není čemu divit, že jich vzniká docela velké množství. Bohužel však z tohoto množství je jen několik procent opravdu kvalitních, takže najít mezi tou spoustou braku něco slušného je docela problém, jehož řešení vyžaduje poměrně dost času a úsilí. Navíc střílečky jako takové, myslím třeba stylu Doom či Wolf, byste ve freewarovém herním světě asi hledali dlouho a ještě k tomu marně. Naštěstí se jich alespoň pár najde a poznáte je tak, že je většinou ovládáte z pohledu shora (abyste měli představu o čem mluvím, vzpomeňte si na nedávno recenzovanou českou hru Kulič, která je v mnoha směrech podobná). Trochu jiná než ostatní se mi zdála být hra Tremor Gold, a tak sem se jí dneska rozhodl zpopularizovat.

Tvrdé, pravé, nefalšované a krví zacákané střílečky postrádají příběh a intro, ale většinou se jim to odpouští. Koneckonců ani v recenzích se redaktoři o tomto faktu obvykle moc nezmiňují. Já však zastávám názor, že každá hra by měla mít intro a pokud autoři nemají tolik zkušeností nebo sil, aby ho udělali, tak by měli přihodit alespoň příběh. Škoda, že tvůrci této hry vyřešili problém s těmito dvěma základními kameny hry tak jako naprostá většina i profesionálních výrobců. Takže se jedná opět o bezhlavé zabíjení, které je naštěstí více než zábavné. Hlavním úkolem je zabít všechno okolo a sám zůstat co nejméně zraněný, ale vězte, že splnit tento úkol nebude vůbec žádná legrace.

Menu hry je rozděleno na několik položek. Tou hlavní, která vás zezačátku bude zajímat, by měl být Help, kde se můžete dočíst vše o tom, jak byste měli hru ovládat, co znamená to a Tremor Goldto, proč je tamto tak a tohle jinak, a vůbec nabýt prvních informací ke hře a trošku se s ní seznámit. Bohužel je help jako tradičně pouze v angličtině, takže si počtou opět jenom znalci tohoto jazyka. Další položkou, která asi slouží místo Setupu, je možnost nastavení buď nízkých nebo vysokých detailů, ale to je vše, co budete moci nastavovat. To, co vás bude asi nejvíce přitahovat, je položka New Game, která vás konečně pustí do hry, na kterou se asi dost těšíte. Hned na začátku budete mít na výběr, jaký typ hry chcete hrát. Můžete hrát jako kvarteto ve čtyřech, trio ve třech, nebo duo ve dvou, u této hry je nesmírná výhoda, že vás jí může hrát klidně několik na jednom počítači, na což se dnes zapomíná. Škoda je, že autoři nemysleli ani na internetový multiplayer, protože občas máte dny, kdy není, kdo by s vámi hrál, a samotnému se vám hrát nechce.

Autoři se ale nespecializovali pouze na dvojhry, k dispozici vám budiž i team hra skupiny proti computeru, bot hra nebo hra v aréně. Hrajete většinou na jednolokační obrazovce a na průběh se díváte pohledem shora. Vžíváte se do role obrněného panáčka, který prochází různými zákoutími, sbírá náboje, speciální zbraně a střílí své neposlušné kamarády, kteří nechtějí chvíli postát na jednom místě. Střílet budete moci dost velkou škálou zbraní, a to od obyčejných pistolek, přes kulomety, plamenomety a minomety až po atomovky, laserové zbraně a kdovíco ještě. Před hrou máte možnost navolit si životy a často i mapu, ve které budete hrát. Kolik si navolíte životů, tolik bude mít i váš protihráč, tím se vlastně jen zvyšuje doba jedné hry. Navolit si jich můžete od pouhého jednoho až po několik desítek. Jak Tremor Goldjsem se již zmiňoval, tak můžete v některých kolech volit mapy. Rozdíl v nich je ten, že jinak vypadají, jsou v nich jiné bonusové zbraně a hlavně nemusíte pořád hrát na jedné mapě. Když hrajete proti počítači, tak vás třeba honí nějaké zelené koule, čehož se nelekněte a raději po nich hned začněte pálit.

Ovládání hry je velice jednoduché. Pohyb vašeho milovaného panáčka řídíte pouze šipkami, střílíte Shiftem nebo klávesou Ctrl, takže si myslím, že zapamatovat si těchto pár kláves a jejich použití zvládne snad každý z nás. Instalačka hry není nejmenší, ale žádný gigant to není, navíc v konečné fázi má hra pouze čtyři soubory a obsahuje také možnost odinstalace, na což se dnes dost zapomíná. Grafika hry je na docela dobré úrovni, obsahuje několik pěkných efektů, ale pořád by měla dost co dohánět. Hratelnost je ale velice dobrá, alespoň podle mého úsudku - může se stát, že u hry vydržíte několik hodin, ale spíše jen pár desítek minut.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz