Track Meet - virtuální olympiáda začíná

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:28
Vyhrát olympiádu bývá snem snad každého správného sportovce, ale podařit se to může jen jednomu, jednomu ze statisíců různých více či méně zdatných sportovců. A právě proto, aby vítězů bylo více, jsou tu počítačové hry se stejnou tématikou. Jednu takovou si dneska ukážeme.
80

Track Meet

Platforma: Freeware
Výrobce: Wild Tangent

Stáhnout

Track Meet

Hry od WildTangentu bývají většinou bezproblémové, bezvadné a zábavné, a s potěšením vám mohu říct, že i Track Meet patří mezi ty lepší, výstižnější by bylo asi slovíčko nejlepší produkty světové freewarové scény. S dobrými hrami je to podle mého stejně jako s hudbou. Myslím tím, že do jaké míry je opravdu kvalitní, to se pozná až po určité době a ne hned, ne na začátku euforie. Track Meet jsem hrál několik dní vždy kolem půlhodinky a každý den byly mé pocity hlubší a hlubší, takže jsem usoudil, že je fakt fajnová. Kdo by si pomyslel, že za tak obyčejným názvem se skrývá jedna z nejkvalitnějších freewarových sportovních her vůbec.

Jak již z názvu asi sami dobře uhádnete, tak se jedná o hru sportovního zaměření a má co do činění s loňskou olympiádou. Konec konců na popud her v Sydney vznikla freewarových i komerčních her celá řada, ale jak jste si mohli všimnout, tak žádná dvakrát za moc nestála. Někdy před pár dny se tu objevila recenze na hru v podstatě dost podobnou - Lycos Athletics, která se vám ale po přečtení dnešní recenze, či ještě lépe po samotném stáhnutí hry bude jevit jako chudý, otrhaný bratříček velkého, svalnatého a urostlého mládence. Jak již to bývá u her Wild Tangentu zvykem, tak dolní část obrazovky lemuje banner s jejich jménem, který odkazuje na stránky onoho týmu, hra se z tohoto důvodu také spouští pomocí okna Internet Exploreru a to buď ve Windows okně, nebo na plné obrazovce, podle toho, jak si to sami zvolíte.

Track Meet

Samotná hra má šest disciplín, kterými se budete muset probojovat, abyste mohli získat jednu ze tří medailí a zapsat se tím do tabulky Best score, kde je tentokráte místo pouze pro tři nejlepší. Abyste se dostali z nějaké disciplíny do další, tak musíte v onom sportu překonat stanovený kvalifikační výsledek. Na to máte celkem tři pokusy a stačí, pokud se vám to podaří jednou. Když se vám to nepodaří ani jednou, tak pro vás hra končí a můžete jí opakovat. Za každý úspěšný pokus dostáváte odměnu v bodech, která jde i do několika tisíců podle toho, jak se vám dařilo, takže snažit se musíte ve všech třech pokusech.

Jako první nastupujete k disciplíně běhu na jedno sto metrů. Pohybujete se tak, že mačkáte co nejrychleji klávesy X a C. Koneckonců čím co ovládáte, je vždy před pokusem zobrazeno v tabulce u startujícího, a jak rychle běžíte, vám poví maličká tabulka vprostřed horní obrazovky. Vždy před zahájením pokusu kamera přelétne celé startoviště, podívá se na bouřlivě povzbuzující, nabuzené diváky a pak se již věnuje jen vám a vašemu běhu a přepíná pohled tak, aby byl co nejlepší. Po dokončení vašeho pokusu vám publikum začne buď bouřlivě tleskat a chválit, nebo, to když nepřekonáte kvalifikaci, bude křičet, nadávat a bručet. Jako další vás čeká skok daleký, který je ve své podstatě velice podobný jako běh. Následuje hurpless, neboli běh s překážkami, o které se asi dost často natáhnete. Čeká vás i hod oštěpem, pak kladivem a nakonec skok vysoký. Poté, co všechny disciplíny zdárně ukončíte, vás bude čekat High score, kde se třeba budete moci podepsat.

Track Meet

Ovládání hry je celkem jednoduché, co čím máte co dělat, je vždy popsáno srozumitelně a jasně před závodem. Nastavení jednotlivých tlačítek si můžete změnit v položce Options, nachází se to pod složkou Controls. Jinak si v Options můžete změnit denní dobu, zvuky a nastavení publika. K dispozici je vám také obsáhlý anglický help, kde je vše srozumitelně popsáno.

Co se grafiky týče, tak ta je na freewarovou hru opravdu nezvykle kvalitní, efektů je také dost a dá se říci, že i poměrně zdařilých. Hratelnost je vynikající, pár malých chybek by se asi našlo, ale proti tomu stojí ohromná a neutichající zábava, hra vás jednoduše dostane. Celkově shrnuto se jedná o velice podařený kousek a byla by velká škoda si jej nezkusit, protože je ve své kategorii bezpochybně nejlepší.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 44 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz