Trabi II – Pohár míru a přátelství

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 3:17
Snad od žádného vývojového týmu počítačových her se slavný, legendární pravý automobil Trabant, nedočkal takové obliby a takového obdivu, jako od známého týmu PupWorx. Ten totiž nedávno vydal již druhé pokračování závodů právě těchto aut, a jak se jim povedl, o tom si povíme za chvíli.
70

Trabi II

Platforma: Freeware
Výrobce: PupWorx

Stáhnout

Trabi II – Pohár míru a přátelství Pokud jste neslyšeli o týmu PupWorx, pak asi české amatérské vývojové týmy moc neznáte. PupWorx patří k vůbec nejlepším vývojovým skupinám a není zaměřen jen na počítačové hry, ale i třeba na tvorbu internetových stránek a zvládne i další jiné zakázky. Dnešní jejich hra Trabi II je pokračování poměrně úspěšných Trabantů, které jsou též z jejich dílny, a tato hra se řadí mezi malou menšinu sharewarových her, co zde na Plných Hrách můžete najít. Za její Plnou verzi musíte zaplatit. Na jednu stranu autory chápu, dali si se hrou práci a chtějí být náležitě ohodnocení, ale vezmu-li to z druhé strany, myslím, že možná udělali chybu. Jinak registrační poplatek není nijak velký, je všeho všudy lidově za padesátikorunu, ale i po jejím zaplacení toho zas tolik nového nepřibude. Pravda, dostanete k dispozici více aut a více tratí, možnost multiplayeru a přidávání add-onů, ale to je tak zhruba vše a já sám jsem si bohatě vystačil se shareware verzí. Trabi II je simulace závodu Trabantů ze sedmdesátých let. Ano, opravdu se jedná o ony hlučící a nevábně zapáchající trosky do 600 ccm patřící spíše do automobilových muzeí, než na naše „dobré“ silnice. Vy jako řidič oněch šrotů budete moci závodit za několik týmů socialistických zemí a celá hra i design je ukázkou a zároveň i parodií na socialistický realismus.

Trabi II – Pohár míru a přátelství Až projdete pěknou instalací hry a shlédnete si úvodní loga gamesy a autorů, ocitnete se v pěkně zpracovaném menu, které je rozčleněno na několik částí. Kromě pro nás nezajímavého Creditsu a nefungujícího Multiplayeru budete mít k dispozici mimo jiné i nastavení. V něm můžete navolit některé detaily ohledně zobrazení, nastavení obrazovky, zvuku, hudby či hlasitosti. Hra obsahuje několik hudebních soundtracků a zvuky při jízdě pocházejí přímo od originálního Trabanta. Nu, tyto podrobnosti vás asi ale moc tížit nebudou, radši se vrhněme přímo k závodu. V shareware verzi můžete hrát pouze sám proti počítačům. Trabant vám bude nějaký přidělen a na vás zbývá, jakou obtížnost si zvolíte, kolik nastavíte soupeřů či pojedete kol, a také kde. Jinak na Trabantu lze v plné verzi provádět i všelijaké opravy a nastavení akcelerace, rychlosti, zrychlení či brzd, v naší verzi však tato funkce není dostupná. Tratě můžete jet tři. Jedná se o Závod Ludovíka Štúra, závod o osvobození Moskvy a Cenu Karla Marxe Stadtu. Liší se od sebe hlavně prostředím a délkou. Jezdit se může buď ve městě, po loukách a lesích nebo na sněhových pláních, záleží na vybrané trase.

Trabi II – Pohár míru a přátelství Vybrat si můžete buď jízdu Šampionátu, Volnou jízdu nebo takzvaný Závod s duchem. Šampionát je série několika závodů, kde jezdíte s protihráči ony tři zmiňované tratě a snažíte se dojet na co nejlepším místě a v co nejlepším čase. Pokud se vám podaří zajet výjimečně dobrý čas, můžete počítat s dobrým umístěním v Hight score. Volná jízda simuluje pouho-pouhé ježdění si jen tak pro sebe nebo se soupeři a konečně Závod s duchem není nic jiného než prachsprosté ježdění s výjimečně rychlým, jen málo zřetelně viditelným protihráčem. Kdybych měl přistoupit k celkovému hodnocení dnešní hry, upřímně řečeno oceňuje se jen dost těžko. Samotná grafika není nijak příliš oslňující a obsahuje spoustu drobných chyb, které hratelnost tlačí výrazně dolů. Avšak rozhodně se nedá říci, že jde o špatnou hru, byly i lepší a samozřejmě i horší a podle mého názoru Trabi II patří mezi ty trošku nadprůměrné, které by nám neměly uniknout.

Pozn.: Dne 19.3.2003 byla hra Trabi 2 uvolněna jako freeware, stahovat můžete odsud.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 174 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz