Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Torus Trooper - zničte vetřelce!

  12:00aktualizováno  12:37
Spolu s vaším vesmírným plavidlem jste vhozeni do vesmíru, kde se po spirálové dráze budou neustále blížit nepřátelé, které musíte do jednoho zlikvidovat. To vše s opravdu vypilovanou hratelností!
60

Torus Trooper

Platforma: Freeware
Výrobce: Kenta Cho

Stáhnout

Torus TrooperMyslím, že se nenajde téměř nikdo, kdo by dosud neslyšel o klasice jménem Space Invaders. Ačkoliv se podobných her na nezávislé scéně objevily již stovky či možná i tisíce - více či méně povedených, jejich přísun stále ještě nekončí, čehož je důkazem také překvapivě povedený Torus Trooper.

Při pohledu na kterýkoliv obrázek z Torus Trooper vám bude jistě jasné, jestliže pečlivě sledujete českou freeware scénu, které hře se až nápadně podobná. Nejde o žádnou jinou, než právě o tu, která se umístila na prvním místě ve čtvrté rychlosoutěži pořádané serverem České hry. Pojmenována je Space Menace a pochází z dílen PAL Games.

Torus TrooperPrincip této hry je velice prostý. Ovládáte drobnou vesmírnou loďku, které je vypuštěna do nekonečného vesmíru, kde však čeká spousta nástrah v podobě stovek nepřátel, jejichž přítomnost velice brzy pocítíte na vlastní kůži. Naštěstí jste však vybaveni vlastní zbraní, která vlastně bude to jediné, co vám v této přetěžké situaci alespoň trochu pomůže. Po spuštění máte velice krátkou chvíli na zorientování se v samotné hře. Po této době se již začnou z protější strany valit husté tlupy nepřátel, jež budou dokonce mnohdy proti vám pálit ze svých zbraní. Ačkoliv takových je vcelku minimum, budete mít rozhodně co dělat, neboť intenzita výskytu nepřátel bude za velice krátkou chvíli taková, že budete mít vůbec co dělat, abyste se jim stačili vyhnout.

Jelikož se však nepohybujete omezeni žádnou planetou či soustavou a vaší jedinou snahou je dostat se co nejrychleji do bezpečí, musíte možností svého vozítka využít na maximum. Vzhledem k tomu, že se tedy vaše průměrná rychlost bude pohybovat kolem několika set či dokonce tisíc kilometrů za hodinu. Možná si budete myslet, že v takové rychlosti nemůžete zvládat pořádně ani ovládání lodi, ovšem není tomu tak. Právě díky tomuto faktu je hra pořádně dynamická a nesmírně chytlavá, což perfektně vyvažuje všecTorus Trooperhny nedostatky audiovizuálního zpracování, které drobně pokulhává. Navíc jste k dobrému výsledku hnáni také vidinou tučného bodového zisku, který můžete získávat, jak jinak, než zabíjením jednoho nepřítele za druhým. Dalším aspektem je časový limit, který od samotného počátku nemilosrdně ubíhá a odvíjí se od něj prakticky celá hra. Dojde-li vám totiž vlivem nepřátelských zbraní úplně celé zdraví, nepřijdete o žádný život, nýbrž o cenné životy z vašeho limitu, po jehož vypršení hra končí. Naštěstí však lze nějaké ty cenné sekundy nahnat pokud se vám podaří vystřílet dostatečné množství nepřátel.

Jak jsem již lehce nastínila, technická stránka nepatří rozhodně mezi nejvýraznější klady hry, neboť je vcelku nezáživná a prakticky stále stejná. To vše však vyvažuje perfektní hratelnost, jež je vskutku podařená!


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

  • Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

10. ledna 2019

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

4. ledna 2019

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

14. prosince 2018  14:43

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

12. prosince 2018  14:35

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak...

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské svatbě rozvádí. Dcera...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...