Thunder Death Warrior - kočka útočí

  12:00aktualizováno  5:31
Domníváte se, že nemůže být zdánlivě obyčejná kočka neohroženým bojovníkem? Pak by vás dnešní hlavní hrdinka Thunder Death Warrior rozhodně mohla přesvědčit o opaku.
40

Thunder Death Warrior

Platforma: Freeware
Výrobce: Peter Hellmuth

Stáhnout

Thunder Death WarriorZvířecí hrdinové začínají pomalu ale jistě dobývat nejen obrazovky našich televizí (seriály typu Komisař Rex), nýbrž již notnou dobu pokouší své štěstí také na poli počítačových her a to jak těch komerčních, tak i freewarových. Při vyslovení jména Thunder Death Warrior by vás napadlo asi cokoliv, jen ne fakt, že jde o hru, kde hlavní roli sehraje na první pohled velice křehké koťátko, před nímž však leží doslova přetěžký úkol.

Tato černobílá kočka totiž ještě před nějakou tou dobou měla tři věrné kamarádky, po nichž se však najednou jakoby zem slehla, což nevěstí nic dobrého. Záhy se dozvídáte, cože se s nimi vlastně stalo a kde jsou. Každá z nich byla uvězněna v jiné časové periodě (pravěk, středověk a industriální doba). Procestovat však všechny tyto období během krátké doby je nadlidský úkol, naštěstí však máte k dispozici jeden dosti netypický stroj času, který je poháněn skupinkou myší. A hlavní pochoutkou myší je odjakživa chutná porce sýra, kterou jim budete muset vždy obstarat, jinak bude vskutku zle.

Thunder Death WarriorPřed sebou tedy máte průměrnou, či spíše podprůměrnou hopsačku, v níž prakticky neděláte nic jiného, než se pohybujete po plošinkách, sbíráte kusy sýru a cestujete všudypřítomnými výtahy. Jejich prostřednictvím se budete dopravovat po výškově odlišených plošinkách, přičemž nesmíte ani na malou chvíli zahálet, neboť jednu z nejdůležitějších rolí hraje čas, během něhož musíte stravu pro své myši nalézt. Nepovede-li se vám to, nezbude vám nic jiného, než se o to samé pokusit znovu. Prohledávat budete muset skutečně každý kout, neboť vynechat nesmíte skutečně ani jediný ze všech poschovávaných sýrů, jinak by vás totiž hra nepustila do dalšího levelu.

Vedle pohyblivých mostů, po nichž se budete dopravovat nejen nahoru a dolů, nýbrž budete rovněž muset skákat z jednoho na druhý, se zde nachází další prvky, stěžujícThunder Death Warriorí vám vaše snažení. Abyste si byli jisti ve všech funkcích předmětů, budete s nimi postupně již od počátku seznamováni. Dalším je kupříkladu most, který se však na obrazovce po spuštění nenachází a je nutná jeho aktivace. Tu lze provést velice snadno – úplně postačí stisknout tlačítko, zpravidla se nacházející poblíž místa, kde má most zanedlouho vyrůst.

Ačkoliv to tak po přečtení textu a prohlédnutí okolních obrázků nemusí vypadat, Thunder Death Warrior je dosti podprůměrný titul, od něhož zázraky rozhodně nečekejte. Dnešní hra je dosti krátká a navíc nezáživná – a spíš než že se u ní pobavíte, vás dokáže pěkně rozčílit. Dosti nepovedený koncept tedy snad jedině trochu zvedá vcelku příjemné 3D zpracování, které se může mnohým líbit, ovšem já osobně radši 2D hopsačky, nicméně to je již dosti subjektivní názor.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na iDNES.cz