Thunder Death Warrior - kočka útočí

  12:00aktualizováno  5:31
Domníváte se, že nemůže být zdánlivě obyčejná kočka neohroženým bojovníkem? Pak by vás dnešní hlavní hrdinka Thunder Death Warrior rozhodně mohla přesvědčit o opaku.
40

Thunder Death Warrior

Platforma: Freeware
Výrobce: Peter Hellmuth

Stáhnout

Thunder Death WarriorZvířecí hrdinové začínají pomalu ale jistě dobývat nejen obrazovky našich televizí (seriály typu Komisař Rex), nýbrž již notnou dobu pokouší své štěstí také na poli počítačových her a to jak těch komerčních, tak i freewarových. Při vyslovení jména Thunder Death Warrior by vás napadlo asi cokoliv, jen ne fakt, že jde o hru, kde hlavní roli sehraje na první pohled velice křehké koťátko, před nímž však leží doslova přetěžký úkol.

Tato černobílá kočka totiž ještě před nějakou tou dobou měla tři věrné kamarádky, po nichž se však najednou jakoby zem slehla, což nevěstí nic dobrého. Záhy se dozvídáte, cože se s nimi vlastně stalo a kde jsou. Každá z nich byla uvězněna v jiné časové periodě (pravěk, středověk a industriální doba). Procestovat však všechny tyto období během krátké doby je nadlidský úkol, naštěstí však máte k dispozici jeden dosti netypický stroj času, který je poháněn skupinkou myší. A hlavní pochoutkou myší je odjakživa chutná porce sýra, kterou jim budete muset vždy obstarat, jinak bude vskutku zle.

Thunder Death WarriorPřed sebou tedy máte průměrnou, či spíše podprůměrnou hopsačku, v níž prakticky neděláte nic jiného, než se pohybujete po plošinkách, sbíráte kusy sýru a cestujete všudypřítomnými výtahy. Jejich prostřednictvím se budete dopravovat po výškově odlišených plošinkách, přičemž nesmíte ani na malou chvíli zahálet, neboť jednu z nejdůležitějších rolí hraje čas, během něhož musíte stravu pro své myši nalézt. Nepovede-li se vám to, nezbude vám nic jiného, než se o to samé pokusit znovu. Prohledávat budete muset skutečně každý kout, neboť vynechat nesmíte skutečně ani jediný ze všech poschovávaných sýrů, jinak by vás totiž hra nepustila do dalšího levelu.

Vedle pohyblivých mostů, po nichž se budete dopravovat nejen nahoru a dolů, nýbrž budete rovněž muset skákat z jednoho na druhý, se zde nachází další prvky, stěžujícThunder Death Warriorí vám vaše snažení. Abyste si byli jisti ve všech funkcích předmětů, budete s nimi postupně již od počátku seznamováni. Dalším je kupříkladu most, který se však na obrazovce po spuštění nenachází a je nutná jeho aktivace. Tu lze provést velice snadno – úplně postačí stisknout tlačítko, zpravidla se nacházející poblíž místa, kde má most zanedlouho vyrůst.

Ačkoliv to tak po přečtení textu a prohlédnutí okolních obrázků nemusí vypadat, Thunder Death Warrior je dosti podprůměrný titul, od něhož zázraky rozhodně nečekejte. Dnešní hra je dosti krátká a navíc nezáživná – a spíš než že se u ní pobavíte, vás dokáže pěkně rozčílit. Dosti nepovedený koncept tedy snad jedině trochu zvedá vcelku příjemné 3D zpracování, které se může mnohým líbit, ovšem já osobně radši 2D hopsačky, nicméně to je již dosti subjektivní názor.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz