The Yore - probuzení ve strašidelném domě

  12:00aktualizováno  11:17
Bojíte se rádi a hororové filmy vám zle rozhodně nedělají? Pak byste měli obstát i při řešení této slibně vypadající hororové adventury. Ovšem pozor, připravte se na to, že vás budou otravovat duchové.
70

The Yore

Platforma: Freeware
Výrobce: Johan Hargne (Cobrasoft)

Stáhnout

CwaBAby herní vývojáři ubývající počet hráčů adventur nějakým způsobem navýšili, musí ustupovat od tradičního pojetí a snažit se svůj projekt nějakým způsobem zviditelnit a zatraktivnit. To se myslím dostatečně povedlo autorům The Yore, kteří přichází s netradiční hrou, která zaujme již svým prvotním námětem.

Vše začíná výběrem hlavního hrdiny nebo hrdinky, kde je třeba dát zcela na vaše vlastní sympatie, jiný vliv totiž volba na herní část mít nebude. Následuje krátké a tak trCwaBochu temné herní intro, které vás připraví na to, co vás čeká za několik málo minut. Poté, co upadnete do sladkého spánku se totiž místo doma, ve své posteli, probudíte uvnitř neznámého a hodně spoře osvětleného domu. A aby toho nebylo málo, podle všech indicií v tomto domě straší.

A právě zde začíná klasicky adventurní záležitost, která spočívá v procházení se po herních lokacích a hledání všeho potřebného. Hlavní změnou je grafická stránka, která je zpracovaná ve třech rozměrech a je snímaná z izometrického pohledu. Pohyb po lokacích neřídíte myši, jak byste mophli být zvyklí, ale čtveřicí kurzorových kláves v kombinaci s enterem. Ten zde zastává roli jediného akčního tlačítka, které budete používat v momentě, kdy chcete začít interakci s některým z dalších předmětů. CwaB

Celá zábava začíná v malém pokojíku, kde se probouzíte na nepříliš pohodlně vypadající posteli. V místnosti máte několik dalších objektů, které je radno prozkoumat a poté, co v ruce budete držet první klíč, můžete se směle vydat na průzkum dalších místností. Ty nejsou v mnoha případech také odemčeny hned od začátku a dále se budete dostávat klasickými adventurními fígly, které jsou ale v tomto případě maximálně středně těžké.

Bohužel ale vše není tak ideální, jak by se mohlo zdát. Za prvé je The Yore docela krátkou záležitostí, kde po pár minutách nemáte co dělat. Navíc je i sám příběh tak trochu klišovitý a asi nejvíce budete zuřit nad samotným ovládáním. To je dosti nepřesné, čas od času neposlouchá a nechová se jak má, což při pohybu hlavním hrdinou poměrně zdržuje. Vše naštěstí vylepšuje grafická stránka, která je z větší části obalena do černé barvy a působí tak dostatečně temně. Zajímavé grafické efekty byly použity i pro vykreslení duchů a potěší i stránka zvuková. Celkově tedy jde o nadprůměrnou adventuru, která má své mouchy, celkově ale pobaví.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz