The Sheep Killer – vrahem nevinných ovcí

  12:00aktualizováno  12:52
Chasníkovi ve hře The Sheep Killer pravděpodobně nikdo neřekl, že ovce se chovají především kvůli vlně, a tak jednu po druhé posílá svou sekerou na onen svět. Pomožte mu dosáhnou co nejvyššího skóre.
50

The Sheep Killer

Platforma: Freeware
Výrobce: N.Lugato, K.Small

Stáhnout

thesheepkiller1Pravděpodobně jste neměli možnost ocitnou se se sekerou v rukou ve výběhu s bezbranými ovcemi, což je jistě dobře. Pokud vám však vrtá v hlavě, jak by to asi tak mohlo vypadat, jste v případě The Sheep Killer na správné adrese.

V roli severského chasníka se ocitáte uprostřed výběhu pro ovce a úkol máte jednoduchý: Všechny ovce zabít. Ovce se volně potulují po hrací ploše a stačí k nějaké přiběhnout a počastovat ji ranou sekyrou. Ovce v The Sheep Killer mají však tužší kořínek, než by kdo čekal, takže pokud budete chtít nějakou zabít, musíte do ní seknout hned čtyřikrát. Abyste všechno neměli tak jednoduché, ve výběhu se nachází také berani. A ti vám jdou po krku. Berany zabít nemůžete a pokud vás nějaký thesheepkiller2dostihne, odskáčete to ztraceným životem. Hra je rozdělena do několika levelů, přičemž v každém musíte zabít všechny ovce ve výběhu. S vyššími levely se situace ztěžuje, neboť přibývá jak ovcí, tak i nebezpečných beranů. V přehledném menu na levém okraji obrazovky vidíte počet svých životů, počet ovcí, které ještě musíte zabít a také aktuální skóre. Na horním okraji obrazovky máte naskakující čas.

Jak si můžete všimnout z obrázků, The Sheep Killer má velmi dobrou grafiku. Především její barevnost dokáže zaujmout na první pohled, ale i přehlednost a vymodelování jednotlivých objektů je skvělé. Až do této doby se všechno jeví pozitivně, ale nyní přichází na scénu hratelnost. V případě The Sheep Killer by se slušelo napsat, že bohužel přichází na scénu hratelnost. Jestliže mnoho graficky podprůměrných her disponuje výbornou hratelností, je v tomto ohledu The Sheep Killer pravým opakem. První, co mě velmi nemile thesheepkiller3zarazilo, byla plynulost hraní. Je opravdu tak špatná, až jsem zapochyboval, jestli se chyba nenachází někde uvnitř mého PC. Samotné zabíjení ovcí je velmi problematické, neboť je někdy opravdu nadlidský úkol se k ovci správně natočit. A když už jsem si myslel, že nemohu ranou minout, z nějakého záhadného důvodu se tak stalo. Naopak v momentech, kdy jsem sekal jen tak „nanečisto“, jsem ovci k mému úžasu zasáhl. Ostatně fakt, že sekat můžete jenom v případě, když nejste v pohybu, hodně ubírá na akčnosti a zábavě. Dojem z pokažené hratelnosti trochu vylepšuje poměrně slušné ozvučení.

The Sheep Killer je graficky výborně zpracovaným počinem, který má však velmi slabou hratelnost. Je to škoda, protože při lepším zpracováním mohl být The Sheep Killer výbornou hrou. Takto zapadá do šedi průměru.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz