The Island – ztracen na ostrově

  12:00aktualizováno  1. července 11:59
Přemýšleli jste již někdy nad tím, jaké následky může mít kupříkladu zdánlivě bezproblémová cesta na dovolenou? Díky poruše letadla se Reggae ocitl na drobném ostrově, zcela odříznut od civilizace. Pomozte mu opět nalézt cestu domů.

The Island

Platforma: Freeware
Výrobce: Erkka & Tuukka Virtanen

Stáhnout

The IslandČas dovolených a s tím také spojený čas hromadných odletů z naší malé zemičky do krajů podstatně teplejších, se již nezadržitelně blíží. S ukončením školního roku a příchodem tropických dnů se jako již každoročně většina obyvatel České republiky vydá za sluncem či památkami do zemí, jež jsou od té naší častokrát vzdáleny několik stovek kilometrů. Zejména proto je tedy nejčastějším dopravním prostředkem letadlo, jemuž nedělá problémy jak překonávání souše, tak hlubokých vod oceánů. Jak pekelně se vám ale tato volba může vymstít a jak nepříjemně může podobný let skončit, o tom by vám Reggae mohl dosti dlouho vyprávět …

Ten se totiž stejně jako mnoho z vás rozhodl alespoň na čas opustit svou rodnou zem a odcestovat do poněkud vzdálenějšího, leč velice půvabného a chladného Finska. V době kdy nasedal do letadla, stejně jako v průběhu letu, ani zdaleka netušil, jak brzy a ošklivě jeho let skončí. Místo poklidného přistání na některém z Finských letišť je totiž nucen letadlo okamžitě opustit. To vlivem drobné závady pekelně velkou rychlostí míří k zemi. The IslandPřed pádem do hlubokého oceánu plného krvelačných žraloků jej zachrání pouze drobný, na první pohled zcela neobydlený ostrůvek. Nedalo by se říci, že by se zde Reggaemu nějak vyloženě nelíbilo, nicméně od chvíle, kdy přistál na pevné zemi je rozhodnut tento ostrov co nejrychleji opustit. To však nebude, jak by se mohlo zprvu zdát, ani zdaleka jednoduché.

Ostrov na němž přistál není sice obydlen lidmi, ovšem všemožnými zvířecími druhy se to zde jen hemží a ne vždy jsou podobní tvorové ku prospěchu. Setkáte se tedy s červeně zbarvenými ptáčky, neustále poletujícími z místa na místo a křížícími vaši cestu, ježky s velice ostrými bodlinami, jimž byste se měli zdaleka vyhýbat, či třeba nosorožci, na něž stačí pouze několikrát vyskočit a oni beze stopy zmizí.

The IslandNaštěstí se však do pralesa nevrháte bez jakékoli výbavy. Ne že byste disponovali nějakou tou zbraní, s níž byste mohli veškeré nepřátelé likvidovat, to v žádném případě. V tomto směru si budete muset vystačit pouze se svou hbitostí a šikovnosti. Avšak hned pět srdíček, jež vám budou ubírány za každý střet s některým z protivníků, a navrch také celé tři životy nejsou zajisté zcela k zahození. Zdraví lze v průběhu hry doplňovat sběrem ovocných plodů, které se však neobjevují nikterak přehnaně často.

Grafické zpracování je mírně nadprůměrné a oku lahodící, nicméně kvalit her pocházejících kupříkladu z dílen německé firmičky Phenomedia AG ani zdaleka nedosahuje. Zvuková stránka hry je vcelku zdařilá, nechybí ani rozličné zvukové efekty, stejně jako pohodová hudba podkreslující atmosféru, nicméně po chvíli hraní se dosti oposlouchá a bude spíše než příjemným doprovodem na obtíž. Celkově je však The Island vesměs povedenou arkádovou hopsačkou, která se sice nemůže pochlubit precizním grafickým zpracováním, avšak její hratelnost je dotažena téměř k dokonalosti.


Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz