Pátek 21. února 2020, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 21. února 2020 Lenka

The Horroring je škola strašení pro nenáročné

  15:15aktualizováno  15:15
Zábavná hra na duchy a strašení nevinných obětí The Horroring se nechala inspirovat u filmů jako Mrtvá nevěsta či Ukradené Vánoce a svým originálním nápadem vás jistě upoutá. Škoda jen, že je tak krátká.
80

The Horroring

Platforma: Freeware
Výrobce: Alejandro Borjas

  • nádech filmů Tima Burtona
  • zábavné a absurdní
  • mohlo by to být delší než deset minut

Stáhnout
The Horroring

Vtipná a zábavná hra na ducha v podání The Horroring připomíná některé filmy režiséra Tima Burtona. A to jak svou absurditou, nadsázkou, tak i atmosférou. V malém městečku je třeba naučit mnoho obyvatel bát se duchů a to je přesně to, co je vaším cílem. Strašit lidi. To prosím v pěkné, barevné grafice a za zvuků veselé záhrobní hudby.

The Horroring

Nebát se a nekrást. Nevím jak s tím druhým, ale v The Horroring se rozhodně bát nebudete. Vy alespoň rozhodně ne. Jste totiž mrtví. Tedy, mrtvá je spíše hlavní hrdinka této veselé, logické hry. A protože se na opuštěném hřbitově za městem na kopci cítí velmi osamocená, rozhodne se tato společenská dáma, že si "vyrobí" nějaké kamarády. Vydává se tedy s vaší pomocí dolů do městečka, aby nalezla své bývalé přátele a... zavraždila je. Těžko říct, jestli duch může vraždit, ale zkrátka a dobře se snaží ze svých blízkých udělat další posmrtné duše. To asi ten život po životě není zase taková hrůza, což?

The Horroring

The Horroring je založeno na strašení. To probíhá tak, že hráč pomocí "strašící klávesy" (což je mimochodem CTRL) obkrouží nějaké vesničany. Zkrátka kolem nich pomocí hlavní postavy vytvoří uzavřený kruh, čímž se všechny bytosti uvnitř vyděsí. Je to nemotorné a vtipné. Všechny postavy nad sebou mají jakési okénko po vzoru třeba The Sims, ve kterém se zobrazuje, nad čím obyvatelé zrovna přemýšlejí. Je tedy třeba vyrušit jejich rozjímání pořádným strašením.

The Horroring

Tímto způsobem si hráč kumuluje jakousi duchovní energii, kterou potom použije tak, že pomocí ní může manipulovat se světem živých. Právě takto si totiž vytvoří ony požadované kamarády. Založením požáru, shozením obrovského kamene a podobně. Je jasné, že pokaždé za to někdo zaplatí životem. Při tom všem je třeba dbát na to, aby se hráč nedostal do blízkosti zvědavých inkvizitorů nebo psů, kteří duchy cítí.

The Horroring

Jak již bylo řečeno, The Horroring se snaží hrát na stejnou notu, jako jsou filmy Mrtvá nevěsta nebo Ukradené Vánoce. Akcentace díla Tima Burtona je zkrátka velmi cítit. Osobně si myslím, že to je celkem chvalitebný způsob prezentace. Ve hře je vše nafouknuté a schválně dotažené do krajností a ke všemu vám do práce hrají tóny záhrobního chóru, který až nápadně připomíná hudbu z prvně jmenovaného filmu. Ačkoliv není nijak dlouhá, je hra zábavná a nepostrádá nápad. A pro někoho, kdo má navíc dílo již zmiňovaného režiséra rád, pro toho bude The Horroring velmi příjemnou tečkou za probdělou nocí.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce
Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...

  • Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz