The Ghost – duch uvnitř labyrintu

  12:00aktualizováno  3:41
The Ghost představuje 2D arkádu ve stylu Pacmana. Ocitáte se uvnitř bludiště a za úkol máte sesbírat všechny kuličky. Čeká vás několik příjemných novinek a také nemálo dotěrných nepřátel.
60

The Ghost

Platforma: Freeware
Výrobce: Zvika Israeli

Stáhnout

theghost1Autorem The Ghost je Zvika Israeli, od něhož jste mohli vyzkoušet hru The Supply Panic. A protože jeho předchozí kousek dostal od čtenářů Plných her vysoké hodnocení, neměli byste ani nad The Ghost ohrnout nos.

Na první pohled je zřejmé, že se autor inspiroval v nesmrtelné klasice Pacman. Ovládáte ducha, který se nachází v bludišti. Úkol je jasný: Sesbírat všechny kuličky a postoupit do dalšího levelu. Při sbírání si však musíte dávat pozor na několik komplikací. Tou největší jsou nepřátelé všeho druhu. Zpočátku to budou pouze malí pavouci, kteří vás nijak dramaticky nezraní, ale postupem času se setkáte s poměrně slušným počtem důvtipnějších a nebezpečnějších potvor. Pozor si také musíte dávat theghost2na blesky, které vám ihned seberou celý život, nebo na vyjíždějící bodce. Proti nepřátelům nejste bezmocní, nýbrž po nich můžete střílet. Mířit byste měli přesně, neboť střeliva je dost málo. Naštěstí můžete v některých levelech narazit na kuličky, které vám nějaké náboje přidají. Stejně tak si můžete sebrat bonusový život. Také se setkáte s kuličkami, které vám otevřou až do té doby zavřené části bludiště, nebo na vás znenadání sešlou hordy nepřátel. Na přehledné spodní liště máte znázorněno vaše skóre, počet životů a zdraví a stav nábojů.

Grafika je vyvedena v retro kabátu a je velmi pěkná. Jednotlivé levely jsou od sebe jednoduchou změnou barev zdí bludiště odlišeny, potvory jsou jednoduché, ale líbivé a samotný duch vypadá také pěkně. Přehlednost o dění uprostřed bludiště je bezproblémová; stejně tak rozpoznávání nepřátel. Hratelnost je slušná. Procházení bludištěm a sbírání kuliček není sice příliš originální, theghost3ale dokáže poměrně dobře zabavit. Především je to díky proměnlivosti levelů bludiště a novým nepřátelům. Stereotypu se tedy bát nemusíte. Bohužel musím ubrat body za ovládání ducha. Pokud se totiž přiblížíte ke stěně bludiště, duch se o ni zasekne. Především na začátku hraní mi tento problém dělal velké potíže. Postupem času se naučíte ke zdím raději příliš nepřibližovat. Obdobně se zasekávají i někteří z vašich nepřátel. Plynulost hraní je bezproblémová a čeká vás celkem patnáct levelů, takže herního času je tak akorát. Zvuky i muzika jsou vydařené.

The Ghost je slušnou arkádou. Nepřináší nic objevného, ale je dobře zpracována a především svou variabilitou výborně bojuje s vrahem freeware počinů - se stereotypem. Škoda onoho problému se zasekáváním, který sráží výsledné hodnocení do „pouhého“ nadprůměru.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

41 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout
Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se kterými si můžete užít nejen na svátek zamilovaných. Stačí vytisknout, nastříhat a obdarovat partnera i sebe.

Najdete na iDNES.cz