The Garlic Turtle - želví války

  12:00aktualizováno  4. září 10:40
Jak málo toho víme o světě! Věděli jste například, že želvy mezi sebou vedou kruté a nesmiřitelné války jen kvůli česneku? Jestli nevěříte, zkuste se i vy zapojit do lítého boje o drahocenný česnek. Možná že pak sami přijdete na to, co na něm ty želvy vlastně vidí. Já na to už přišel.

Garlic Turtle

Platforma: Freeware
Výrobce: Hasufah Entertainment

Stáhnout

Garlic Turtle

Nikdy jsem sice želvy nechoval, ale že by jim šmakoval česnek, to se mi nějak nezdá. No, možná, že jim chutnají topinky. Ať už je to ale jak chce, hra, kterou si dnes představíme, se právě česnekuchtivými želvami zabývá. Rozhodnete-li se Garlic Turtle hrát, bude vám svěřena péče o jednu želvu, s jejíž pomocí budete muset nasbírat dostatečné množství česneku. Jestli se vám teď ale v hlavě formuje představa nějakého simulátoru akvária, měl bych ji co nejrychleji rozbořit. Želvy ve hře Garlic Turtle jsou po česneku tak divé, že dokonce neváhají pozvednout zbraň proti ostatním zástupcům vlastního druhu. Hlavně aby se česnek dostal pod ten správný krunýř.

Pokud bychom chtěli hru někam zařadit, můžeme bez zaváhání otevřít šuplík nesoucí nápis „akční“. Celkový koncept hry asi nejvíce připomíná nejrůznější deathmatchová klání, ovšem s tím rozdílem, že nebudete sbírat fragy, ale česnek. K dispozici je hned několik typů hry. Tím prvním je varianta, kdy všichni hráči začínají jen se základními zbraněmi. Každý pak může svůj arzenál obohatit ještě o další zbraně, které se porůznu objevují v dané úrovni. I popis druhého typu hry vám možná bude znít povědomě. V tomto módu hráči začínají se všemi zbraněmi a s plnými zásobníky. V průběhu hry se ale již žádné další zbraně neobjevují. Třetí způsob hry dává každému do začátku jednu předem určenou zbraň a neomezenou munici, ale ani v tomto typu hry se již žádné další zbraně neobjevují. Pro každou variantu můžete také aktivovat tzv. „Super Mód“, ve kterém téměř každá zbraň získává speciální vlastnosti.

Garlic Turtle

Zajímá-li vás, jak rozsáhlý arzenál hra Garlic Turtle nabízí, vězte, že prostředků k likvidaci znepřátelených želv je opravdu požehnaně. Tou nejzákladnější zbraní je malý nůž, který příliš často nevyužijete, nicméně pokud dokážete nepřítele bodnout zezadu, je to jeho jistá smrt. Další v pořadí je obyčejná pistole, pro kterou se už ve hře najde větší uplatnění. Jistou obdobou granátometu je pak jakýsi metač vajec. Po vystřelení z něj se vejce náhodně odrážejí od stěn a při střetu s některou z želv explodují. Pokrokové zbraně tu zastupuje laserová puška, jež zabíjí rychle i na velké vzdálenosti. Na krátké vzdálenosti je účinný i hod pěti noži. Ty se ihned rozletí do všech stran a mohou tak poškodit i několik nepřátel najednou. Nechybí ani naváděné rakety, nášlapné miny, sniperka nebo jakási extra silná bomba. Zapomenout nesmím ani na onen výše zmíněný speciální mód, který různými způsoby modifikuje zbraně. Například takový metač vajec pak vystřeluje vejce po desítkách, laser dokáže prostřelit i zeď a jiné zbraně zase zvyšují svou kadenci nebo rychlost vystřeleného projektilu. Zkrátka, v tomto módu se i dlouholeté želvy dožívají sotva několika vteřin.

Garlic Turtle

Celkem mohou hrát až čtyři hráči, přičemž libovolného z nich může suplovat počítač. Potěšující je i počet nabízených levelů, jenž převyšuje čtyřicítku. Pokud by vám ale ani to nestačilo, přímo do hry je zakomponován editor, ve kterém si sami budete moci vytvořit mapu podle vlastních představ. Nutno ovšem přiznat, že jednotlivé levely se liší pouze svou architekturou a nikoliv grafickým zpracováním. Přitom právě takováto občasná změna by hře jistě hodně prospěla.

Pomalu dospíváme k závěru této recenze a je tedy čas na závěrečný verdikt. Je sice pravda, že hra Garlic Turtle asi těžko zaujme svým grafickým zpracováním nebo dokonce nějakým originálním nápadem. Nicméně co se jí upřít nedá, to je zábavnost, která se asi nejvíce projeví při hře více hráčů. Jestli se tedy i vy chcete zapojit do boje za stroužky česneku, máte šanci.

Autor:
 
Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz