The Desolate Hope – Je naděje na konci všeho?

  12:35aktualizováno  12:35
Bravurně zvládnutá arkáda s prvky RPG s celými kýbly plnými originality v grafickém kabátě, jaký se vidí jen málokdy.
100

The Desolate Hope

Platforma: Freeware
Výrobce: scottgames

  • originalitou hra přetéká
  • hraní je estetický zážitek
  • překrásná grafika a hudba
  • lehké RPG prvky
  • celkově technicky brilantní
  • znovuhratelnost
  • herně velmi bohaté
  • vlastně ani nevím, grafika může někomu přijít přeplácaná
  • možná trošku obtížnější souboje s bossy

Stáhnout

The Desolate Hope

Hra s depresivním názvem The Desolate Hope kombinuje arkádový styl hraní s akčním a jemnými RPG prvky. Kromě grandiózního grafického zpracování a zajímavého příběhu nabízí zábavnou a nelineární hratelnost. Vše, co předvádí je přitom citlivě a logicky sestaveno téměř až s hodinářskou přesností. Skoro by se dalo říct, že The Desolate Hope je dokonalá.


Je libo ranní šálek kávy?

The Desolate Hope

Nad planetární základnou Lun Infinus (Nekonečný červen) kdesi na druhé straně hlubokého a temného vesmíru vychází osamocené slunce. Vše se noří do zlatavé barvy, jak se vysoké věže základny pomalu osvětlují. Všude je mrtvolný klid. Lun Infinus je totiž zcela automatická a samostatná stanice, takže ke svému chodu nepotřebuje žádného lidského pracovníka. Všechno, na co je zde možné narazit je několik robotů, tzv. Derelictů kteří stanici udržují pohromadě. Hlavní hrdina, kávovar, který jako jediný obyvatel základny je schopen se po ní pohybovat se vydává na složitou cestu do útrob kyberprostoru jednotlivých Derelictů, aby tam našel a zlikvidoval nebezpečný virus, který ohrožuje chod stanice.

The Desolate Hope
The Desolate Hope


Malé kovové nožky nikam neutečou...

The Desolate Hope

Ačkoliv samotná stanice není nijak velká, jednotlivé umělé reality, ve kterých se pohybujete jsou obrovské. Po nalezení přípojky u každého z robotů je možné připojit se do umělého světa, který si ten který robot ke své zábavě vytvořil. Každá simulace je jiná a tak se prostředí velmi často mění. Uvnitř je pak nutno najít užívajícího si hlavního robota „majitele“ oné simulace a pak si to vyřídit s otravným virem. Souboje s ním probíhají na speciální obrazovce, kdy ovládáte akce několika hrdinů současně. Tento systém trošku připomíná ten soubojový z her série Final Fantasy. Souboje s těmito bossy jsou poměrně tuhé. Zbylý čas strávený v „kůži“ kávovaru je proti nim takřka oddechový.


...Co si místo nich ale pořídit tankové pásy?

The Desolate Hope

Na mnoha místech v simulacích lze nalézt jakési robotí obchodníky, u kterých si lze za nasbírané kredity pořídit větší výdrž, zranění, rychlejší běh nebo třeba nějakou vychytávku v podobě brýlí s rentgenovým viděním. Všechno je ale poměrně drahé a na svých cestách zase tolik kreditů nenajdete, není tedy možné na první dohrání koupit úplně vše. Ať žije znovuhratelnost!

The Desolate Hope
The Desolate Hope


I robot potřebuje spánek, nebo ne?

The Desolate Hope

Po celou dobu hraní lze v rohu obrazovky kontrolovat, jaká část dne zrovna je. To je důležité především proto, že během noci simulace neprobíhají, ale pouze se systém udržuje. Vy jako robot, který toho moc nenaspí se tedy můžete (ale nemusíte) vydat mimo stanici, takříkajíc proběhnout se na čerstvém vakuu. Lze tady ve tmě najít spoustu ztracených cenností. Některé z nich jsou jen cetky, které lze prodat za kredity, ale některé jsou skutečně na cestách využitelné a dají se různě použít.


Věčný svit krajin ve vysokém rozlišení.

The Desolate Hope

Co kromě toho všeho, co bylo řečeno do této chvíle udrží na The Desolate Hope vaši pozornost? To vám nestačí zajímavý příběh, přehršel originálních nápadů nebo výborná hratelnost? Toto vše je jistě parádní základ, ale navíc je to obestřeno neskutečným grafickým (a technickým vůbec) zpracováním, které je na freeware scénu naprosto nevídané. Vše je sice pouze dvourozměrné, ale tak nápadité, detailní a originální zpracování jsem už dlouho neviděl. Vše ve vysokém rozlišení, které dává detailům ještě více vyniknout. Jen se podívejte na obrázky okolo! Jsem si ostatně jistý, že pokud to není číselné hodnocení, které vás k této recenzi přivedlo, pak jsou to jistojistě obrázky. Každý kousíček čehokoliv je ve hře krásný a hodný pomilování. Prostředí, které se často mění jednou připomíná stylizaci výborného Machinaria, jindy jako by vypadlo z nějakého cyber-punkového hororu a jindy zase jako ze sna šíleného hračkáře. Všechno je ale naprosto překrásné a nenechte se mýlit, prostředí není vůbec statické. Všechno se hýbe, tancuje, skáče a vrhá stíny. Skutečně bravo!

The Desolate Hope
The Desolate Hope


Počítají roboti elektronické ovečky?

The Desolate Hope

Nad stanicí zapadá slunce. Náš malý kávovar se vydává na obhlídku okolí. Náplň toho, co jeho dobrodružství nabízí je tak široká a originální, až se tají dech. Všechno je zde sešroubováno opatrně a se vkusem pro detail. Všechno, co The Desolate Hope předvádí je krásné a velmi hodnotné, což je devízou jen těch nejlepších her. Ať už to s hrami zdarma myslíte jakkoliv, The Desolate Hope musíte za každou cenu vyzkoušet. Ať už pro estetický zážitek, pocit osamělosti, nebo jen pro to, že hra se hraje výborně. Neexistuje žádná výmluva, proč ne.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 66 čtenářů

Témata: Robot, Slunce

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Advantage Consulting, s.r.o.
ŠANCE PRO ABSOLVENTY – STROJÍRENSTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 25 000 - 28 000 Kč

Najdete na iDNES.cz