The Blob - kupka slizu

  12:00aktualizováno  30. září 5:22
Taková malá kupka slizu asi zrovna příliš sympatií nevzbudí, i přes to se ji ale autoři této hry rozhodli posadit do role hlavního hrdiny. S tím se budete prodíra řadou opravdu dobře vyvedených levelů.
70

The Blob

Platforma: Freeware
Výrobce: Hellbound

Stáhnout

The BlobPři vyřknutí jména The Blob se většině hráčů spojí jméno s jednou z nejzajímavějších freeware her, která si díky svému skvělému nápadu vysloužila i kontrakt pro komerční zpracování na konzole. Dnešní nabízená hra ale s tímto projektem nemá zhola nic společného, ostatně i místo slibné 3D grafiky hýřící všemi barvami se nám do rukou dostává jen 2D zpracovaná akční arkády s lehkými prvky logiky. The Blob

Hrdinou se stane malá slizová potvůrka žijící v daleké budoucnosti, tedy v roce 2034, kdy dojde k radioaktivnímu výbuchu. To je jen ve stručnosti příběh hry samotné, který ale není pro její hraní vůbec podstatný. Daleko důležitější je vědět, že je hra rozdělena do několika levelů, přičemž každý se může pochlubit svým unikátním barevným zpracováním. Vedle toho se v každém objeví alespoň jeden nový prvek, díky němuž se hratelnost posune zase o něco dále. Ta je slibným mixem několika žánru, kde budou první minuty strávené hraním asi nejvíce problémoThe Blobvé, což zmizí až lehkým tréninkem. Hlavním hrdinou se totiž stává kupka zeleného hnisu, který má oproti klasickým herním postavám jednu speciální schopnost navíc – dokáže se přichytávat stropu, přičemž i to má své omezení. Vyskočit a přichytit se můžete jen do určité výšky, do níž má hrdina dosah, přičemž stejně tomu je i co se natahování do strany týče. Pokud kupříkladu máte vedle sebe díru o velikosti jedné jediné kostičky, stačí zmáčknout tlačítko a hrdina se posune o dva do strany, díky čemuž překoná i problematickou propast. Dalším prvkem jsou různobarevné klíče, jejichž zabarvení odpovídá stejným dveřím, přičemž najednou můžete u sebe mít jen klíč jediný, což bude čas od času znamenat, že se budete muset pro další klíče vracet. Po projití určitého počtu obrazovek dojde ke konečnému zúčtování v akčním stylu. Do rukou dostanete jedinou zbraň vystřelující zelenavou kyselinu, kterou zlikvidujete protivníky. To ale zabere neúměrně hodně času, kupříkladu do takového valícího se železného kola budete muset vystřelit třeba i dvacetkrát než se před vámi zcela rozpustí.

Co se mně na The Blob líbilo asi nejvíce to bylo netradiční ovládání společně s hlavním hrdinou, stejně jako prolínání samotných žánrů, které celý koncept oživuje a díky němuž vám hra vydrží o něco déle.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

21 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz