The Black Hand Gang je knižní dobrodružství, které procvičí angličtinu

  10:00aktualizováno  10:00
Dobrodružný příběh podobný našim Rychlým Šípům The Black Hand Gang přináší možnost procvičit si angličtinu a originálně protáhnout mozkové závity.
90

The Black Hand Gang

Platforma: Freeware
Výrobce: Mandle

  • skvělý detektivní děj
  • je nutné dedukovat a myslet
  • skvělý způsob, jak se učit anglicky
  • váš postup ovlivní příběh
  • poměrně dobrá znalost angličtiny je už nutná
  • nečekejte žádnou akci

Stáhnout

The Black Hand Gang | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

The Black Hand Gang

Máte oblíbenou dětskou knihu, kterou vám četli před spaním? I autor hry The Black Hand Gang takovou má a jmenuje se stejně jako tato hra. Detektivní pátrání připomínající naše Rychlé šípy je založeno na pozorném procházení textu a hledání stop. Kdo má rád tento typ příběhů, nehledá akční zábavu a umí obstojně anglicky, bude z této klukoviny nadšen.

The Black Hand Gang

The Black Hand Gang je napínavý detektivní příběh z městského prostředí plný záhad a tajemství, přesně jak to mají děti rády. Jenže tato kniha už dlouho vytištěna a patrně se už nikde ani nedá koupit. Autor této hry si tedy řekl, že příběh nenechá upadnout v zapomnění.

Před vámi je vlastně celá kniha. Zapomeňte na nějakou akci nebo animace, tady jde jen o text. V pravé části je vám vždy představena část děje, který si musíte pozorně přečíst. Je samozřejmě v angličtině, ale díky tomu je hra dokonalým prostředkem ke zlepšení vaší schopnosti rozumět anglickým textům.

The Black Hand Gang

Po přečtení dostanete otázku, jejíž odpověď vyplývá z textu. Vy musíte na levé straně v obrázkové příloze kliknout na stopu, která vás posune v ději, a pak se objeví jednoduchá věta, ve které je třeba doplnit, co jste nalezli.

Situace je třeba taková, že máte na obrázku najít důkaz, který s konečnou platností prokáže, že v na první pohled opuštěném domě někdo bydlí. Zapřemýšlíte, kliknete na obrázku na kouř z komína a do věty, která se objeví, doplníte anglický výraz pro kouř. Jednoduché a elegantní, ale pro bystré koumáky velice zábavné.

The Black Hand Gang

Tímto způsobem jste projdete celým příběhem. Pokud se vám stopu najít nepodaří, váš odhad je zaznamenán a na konci knihy se každá chyba na závěru příběhu projeví.

Pro hravé typy je The Black Hand Gang skvělou zábavou. Trochu si odpočinete u čtení a procvičíte mozkové závity u detektivního pátrání. Pokud vám nedělá problém velké množství anglického textu (ostatně nic jiného ani ve hře v podstatě není), je to rozhodně slušný způsob, jak se vzdělávat a přitom se bavit.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz