TempelJagd - africký Moorhuhn

  12:00aktualizováno  21. dubna 10:36
Patříte mezi fandy Moorhuhnu a baví vás klasické střílečky? Pak si sbalte batoh plný nábojů, pušku a vyrazte s námi na lov afrických mušek. A pokud vás mušky omrzí, nikdo vám nebude bránit ve skolení lva, kobry, či posvátného brouka.

TempelJagd

Platforma: Freeware
Výrobce: Holiday Games

Stáhnout

Kdyby se dělal žebříček nejoblíbenějších freewarových her v naší republice, stane na samém vrcholu německá střílečka Moorhuhn. Jestliže patříte k jejím fandům, ale slepice vidíte a slyšíte kvokat už i ve snu, bude na čase ji vystřídat. Podobných her, kde máte postřílet vše co vidíte, je naštěstí celá řádka. Dnes si jednu z nich představíme. Pochází také od německého vývojářského týmu, ale slepice v ní vyměníme za tučné africké mouchy. TempelJagd vás zavede do tajemné africké džungle s pyramidou po neznámé vyspělé civilizaci (džungle je sice jako na yucatánském poloostrově a pyramida připomíná tvorbu Aztéků, ale lva a kobru jsem ještě ve střední Americe neviděl).

V hlavním menu najdete pouze tři položky. Mezerníkem spustíte hru, ESCapem ji ukončíte. F5 hru schová - velmi vhodné pro případ, kdy paříte ve škole a rychle se k vám blíží kantor, který si chce ověřit, že máte text ve Wordu opravdu Arialem :-). Celá hra má bohužel jenom jedno scenario, které navíc není skrolovací a vidíte vše na jedné obrazovce, což je malé minus. Pokud by zde létaly mouchy ve stejné frekvenci a stejnou rychlostí jako slepice v Moorhuhnu, byla by to asi pěkná nuda, protože bychom při čekání nejspíš zakořenili. Naštěstí je nedostatek vykompenzován velkým množstvím objektů, které můžete sestřelit, mnohé z nich se navíc pohybují velkou rychlostí a na obrazovce nejsou ani půl vteřiny. Proto má hra spád a častokrát nevíte, co dřív sestřelit. 

A co za potvůrky v TempelJagdu najdete? Nejčastěji jsou to mouchy, které létají zprava i zleva. Za každou získáte 5 bodů, někdy letí i dvě za sebou, takže si pak přijdete na dvojnásobek. Občas se přes obrazovku proženou nadzvukovou rychlostí mušky Concorde, které se ještě navíc nepohybují rovně. Na jednotlivých stupíncích pyramidy poskakují žáby, docela časté jsou i kobry a masožravky. Ze zadní pyramidy občas vyleze gorila nebo lev, na jehož skolení musíte použít hned několik střel. Nejvzácnější jsou však velmi rychlé ještěrky a červený brouk, který se v mžiku vyšplhá po schodech pyramidy. Oba vám přidají 50 bodů, takže se vyplatí si na ně počkat. Je to rozhodně lepší, než si vykloubit ruku na sestřelení deseti mušek ve stejné hodnotě. Tento výčet není kompletní a vyplatí se střílet po všem, co je vám jen trochu podezřelé. Náboji šetřit nemusíte, body za přebíjení se vám zde neodečítají. 

Hru ovládáte pouze myší. V zásobníku máte deset nábojů, po jejich vyčerpání si přebijete pravým tlačítkem na myši. Vyčerpané náboje vám signalizuje změna zaměřovacího kříže z modrého na červený, což vám ušetří čas, který musíte věnovat sledování aktuálního stavu. Váš lov je časově omezen na dvě minuty, průběh je znázorněn graficky i číselně. Úkolem hry je samozřejmě získat co největší počet bodů. Poté se zapíšete do tabulky hráčů s nejvyšším dosaženým skóre. Na zdolání nejlepšího hráče, který zde má 1230 bodů, budete muset chvíli trénovat. Mně se během psaní recenze podařilo nahrát nejvíc 710 bodů. Se svými výsledky se můžete pochválit v diskusi :-).

Po technické stránce má hra střední úroveň. Vše by vylepšilo přidání většího množství scenárií, třeba i ve zcela odlišných prostředích. Grafika je propracovaná do velkých detailů, hudba připomíná nějaký muší koncert, důležité ve hře jsou zvuky, které vám pomáhají při orientaci a taktéž vám napoví v situaci, kdy se po obrazovce pohybuje nějaký rychlý objekt. Společnou nevýhodou těchto jednoduchých stříleček je, že se po čase omrzí a připadají vám stejné. I zde jde po čase přesně odhadnout, kdy se zase vyřítí ještěrka. TempelJagd je určitě zajímavá varianta k Moorhuhnu. I když se určitě v diskusi nějaký moorhuhnista proti tomuto tvrzení ohradí, ale to je stejné, jako přesvědčovat někoho o nedostatcích StarCraftu :-). 

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz