T.A.N.K.S. - tanková přestřelka

  12:00aktualizováno  11:37
Jestliže vás fascinovali nebo stále fascinují ohromné ocelové stroje s dlouhou hlavní, máte možnost do jednoho z nich usednout a poprat se o co nejlepší výsledek buď s počítačem nebo s kamarády online.
70

T.A.N.K.S.

Platforma: Freeware
Výrobce: Steria

Stáhnout

cavejumper1

V poslední době mám hodně v oblibě online hry. Hraní proti počítači člověka omrzí, plechovková inteligence je sice neustále lepší a lepší, ale na člověk stále ani zdaleka nemá a hlavně se u hraní online daleko více pobavíte. O vzájemném popichování a hecování na chatu bych mohl napsat samostatnou recenzi.

T.A.N.K.S. nabízí jak hru proti počítači, tak možnost hraní po internetu s kamarády. Dle vlastního přání si nastavíte v úvodním menu jednu z deseti map, počet protihráčů a několik dalších možností, a poté už jenom stačí kliknout na tlačítko start a pustit se do bitevní vřavy. Začínáte ve své bázi, stejně jako vaši protivníci. Hraje se stylem deathmatch, aneb kdo zůstává vítězí. Máte celkem tři životy a jakmile o ně přijdete, stává se z vás pouze pasivní divák dalšího dění. Na tanky protivníků můžete střílet z tanks2kanónu, honit je, nebo, pokud se domluvíte, tak je možné i vytvořit nějakou koalici, to už závisí jenom na vás. Na hrací ploše se náhodně objevují ničivé bomby, které se aktivují vaším pohybem a následně mohutně explodují. Také můžete narazit na teleport, speciální střelivo, které se neustále odráží od zdí, neviditelnost, zmrazení protivníků a další zajímavosti. Stavový řádek, kde vidíte aktuální zdraví svého tanku i tanků protihráčů a počet zbývajících životů, je umístěn do dolní části obrazovky.

Grafika je solidní. Místy jsem měl zpočátku potíže s orientací (především v úvodním menu), ale jakmile si na zpracování zvyknete, což přijde poměrně rychle, není žádný problém. Tanky jsou od sebe rozlišeny dostatečně; mapy jsou dvojího druhu pouze se změnami překážek, což ale bohatě stačí. Hratelnost je rozdílná, podle toho, jestli hrajete proti počítači nebo proti kamarádům. Počítač má solidní inteligenci, ale časem najdete jeho slabá místa a budete ho poměrně snadno porážet. Proti člověku, který je tvor nevyzpytatelný, si určitě užijete více zábavy. tanks3Trochu na škodu je fakt, že se tank místy zasekává o různé překážky, i když to vypadá, že by vedle nich měl bez problémů projet. K trvanlivosti hraní přidávají také náhodně se objevující bonusy, které jsem zmiňoval výše. Plynulost hraní je bezproblémová. Ozvučení je velmi pěkné a určitě se k podobné hře výborně hodí.

Pokud si chcete užít jednoduchou, ale i přesto velmi zábavnou střílečku, určitě si T.A.N.K.S. stáhněte. Pokud budete porážet počítač a hraní vás začne přestávat bavit, řekněte svým kamarádům a všechny bitvy pak dostanou nový, zábavnější impuls.
 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 24 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz