Synchro – dej si pozor kam skáčeš!

  12:00aktualizováno  1:31
V dnešní hře nabývá pojem arkádové skákání skutečně nových rozměrů. A tím vůbec nemyslím fakt, že celá tato hra je v 3D! Jestli máte rádi originální, jednoduché a přitom velice zábavné arkády, je Synchro hrou přesně pro Vás.
80

Synchro

Platforma: Freeware
Výrobce: Auralei

Stáhnout

SynchroJestli přemýšlíte nad tím, proč nese tato hra právě název Synchro, pak vězte že ani já jsem na to nemohl přijít. Stačilo však pár minut hraní a hned mi bylo vše jasné. Náplní celé hry totiž není nic jiného než skákání – a Vaše skoky musíte opravdu dobře načasovat, čili synchronizovat. K dispozici máme spoustu úrovní, které se liší nejen designem a barevným provedením, ale také obtížností. Pro začátek vřele doporučuji vyzkoušet level nejjednodušší, tedy tréninkový. Objevíte se v jakémsi zvláštním světě, který je tvořen kostičkami a plošinami, jenž jsou různě roztroušeny všude kolem. Někde v dáli je také vytoužený cíl, kam se musíte bezpodmínečně dostat. Sotva to však svedete na první pokus, protože naučit se ovládat bělostného panáčka není vůbec jednoduché. Musíte správně odhadnout délku skoku a v případě pokročilejších levelů, kde se plošiny i hýbou, je také nutné zvolit správný směr. Jinak Vám plošina uteče pod nohama a Vy se zřítíte do propasti, což vyústí v nevyhnutelné opakování úrovně.

SynchroVýhodou je, že si můžete kdykoliv vyzkoušet pokročilejší úrovně, aniž by jste měli hotové ty předešlé. Tak se tedy podívejme jaké nástrahy a triky si na nás autoři ještě vymysleli. Velmi zajímavým levelem je například Rainbow Snake. Zde je sice jasné kudy vede cesta k cíli, ale není úplně jednoduché se po ní vydat. Klikatí se jako had a jednotlivé části cesty se zvedají a zase klesají. Vtip je v tom, že když na nějakou plošinku skočíte, přestane se hýbat. Po plošinkách také cestuje „červená smrt“. To se kostky zbarví do červena a nesmí se na ně stoupat, pokud tak přesto učiníte, zemřete. Velmi se mi líbil také level Dive In. Je velmi jednoduché ho dokončit, ale dosáhnout v něm vysoké skóre už je složitější. Myšlenka je jako obvykle jednoduchá - spočívá v tom, že začínáte velmi vysoko a plošinky jsou pořád níž a niž, směřují totiž k cíli který se nachází hluboko pod Vámi. Celou úroveň lze dokončit jediným velkým skokem do hlubin, manévrováním ve vzduchu pak dosáhnete toho, že přistanete v cíli. Ovšem nečekejte pak žádné body, protože ty se udělují za skoky a komba. Ano slyšíte dobře, komba. Vyrobíte-li nějaký pěkný trik (a to tak že ihned po doskoku se odrazíte znova), budete odměněni nejen pěknou animací panáčka, ale také tučným bodovým ohodnocením. Jen opravdoví mistři budou schopni dokončit celý level v jednom obrovském kombu! Synchro Levelů je zde spousta a tak Vás tahle hra vůbec neomrzí tak rychle, jak se může zdát, každý si jistě najde svůj oblíbený level ve kterém bude excelovat.

Synchro má jednoduché ovládání, vystačíte si se šipkami pro pohyb, klávesou Z pro skákání a Enterem pro potvrzování voleb v Menu. Grafické zpracování je na vynikající úrovni, občas jsou levely sice trošku nepřehledné, ale přesto velmi barevné a líbivé. Také hudba je špičková, rytmická a chytlavá, přesně se hodí do téhle rychlé arkádové hopsačky. Ke všemu si panáček do rytmu také tancuje :-). Co říci na závěr? Kdo si tuhle skvělou hru nechá ujít, přijde o královskou porci zábavy a stráví pauzu na oběd v prázdné jídelně, protože všichni ostatní budou u počítačů překonávat rekordy v arkádové hopsačce jménem Synchro. Příjemnou zábavu!


Autor:

CES 2019

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas probíhá od 8. do 11. ledna a rozhodně si přijdou na své hráči i nadšenci. Mezi očekávané novinky patří ohlášení 7nm CPU i GPU od AMD, nové modely karet NVIDIA RTX, VR a mnoho dalších. Sledujte dění na CES 2019 online.

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz