Pondělí 20. ledna 2020, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 20. ledna 2020 Ilona

Superbike Racers - závody silničních motocyklů

  0:33aktualizováno  0:33
Arkádové závody motocyklů, které sice nemají s realitou mnoho společného, ale pokud budete úspěšní, můžete si "vytunit" svůj stroj k dokonalosti.
71

Superbike Racers

Platforma: Freeware
Výrobce: My Play City

  • obstojná grafika
  • možnost tuningu
  • nereálné kolize

Stáhnout
Superbike

Superbike Racers

Superbike Racers jsou trojrozměrné závody motocyklů, které se snaží oslovit početné fanoušky motosportu. Budiž jim ke cti, že se hned od počátku snaží zařadit mezi typické arkády. Ihned po prvních kolech je totiž jasné, že s realitou toho mnoho společného nemají.

Bohužel i samotná kategorie závodních arkád je poměrně košatým stromem a větev, na které se snaží udržet, je i v kategorii freeware vysoce konkurenční. Stylem jízdy bychom je totiž měli zařadit mezi tzv. "stunt" variace, kdy se hromada motocyklů či aut přetahuje na malém prostoru o těsné vítězství. I v Superbike Racers jsou kolize častým jevem, bohužel zde chybí druhá nutná podmínka - zajímavě koncipované tratě. Závodí se na klasických okruzích, které svou realitou sice možná mohou být věrné svým předlohám např. v počtu zatáček a stylu jízdy, ale jinak jde o velmi podobné bezrozměrné prostory.

Superbike

Superbike Racers

Jasným plusem je několik herních módů, kdy můžete závodit v jednotlivých závodech, nebo si určitou trať natrénovat v módu s pokořováním traťového rekordu. Nechybí i samozřejmě turnajový mód, kdy postupujete dále a o vašem úspěchu rozhodu finální umístění. Když k němu přičtete celkový čas, získáte vždy určité množství bodů. A zde Superbike Racers konečně připomínají klasické stunts závody, kdy si můžete "vytunit" motocykl nebo si rovnou koupit nový stroj.

Samotné závody už tak hladce neprobíhají. Záleží sice na tom, jak přísné nastavení zvolíte v případě kolizí, ale i při papírově nejrealističtější volbě to na trati vypadá, jakoby závodila skupinka lidí bez papírů (na hlavu). Na rovném úseku všichni dohání ostatní tím, že postaví motocykl na zadní kola, a v zatáčce kličkují jako zajíci před broky. V reálném závodě by objektivně nikdo nepřežil průjezd první zatáčkou. Jindy zase musíte stavět motorku na přední kolo, abyste se karambolům vyhnuli.

Superbike

Superbike Racers

Superbike Racers tak objektivně dávají smysl až při vyšších obtížnostech, kdy to začíná vypadat, že je vaši soupeři mají pod helmou i něco více, než jen dlouhé kadeře vlasů. Potom se dokáže celá skupinka i rozumně rozdělit a má smysl předjíždění a taktika. Jinak to totiž opravdu zpočátku vypadá jako hromadná vyjížďka výletníků.

Hra má hodně much, přesto jsou motocykly mezi arkádovými závody spíše vzácnějším jevem a i přes výše zmíněnou kritiku se při jízdě chovají jinak než automobily. A již to o sobě je pozitivem. Kdyby zde totiž závodily např. formule, nejspíš by se hodnocení nepřehouplo přes hranici dvaceti procent.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

71 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 36 čtenářů

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

  • Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz