Super Mario War – Mário v Unreal Tournament

  12:00aktualizováno  16. ledna 11:30
Legendární instalatér Mário má zase práci. Tentokrát v bratrovražedné multiplayerové akci ve stylu Unreal Tournament. Jak si s touto rolí král hopsaček poradí?
50

Super Mario War

Platforma: Freeware
Výrobce: Florian Hufsky

Stáhnout

Super Mario WarZnámý hrdina, instalatér Mário, jehož rodiči je společnost Nintendo, je na Plných Hrách jako doma. Není divu, vždyť spolu s ježkem Sonicem jde o postavy vskutku legendární. A i když si svou popularitu získal hlavně v oblasti hopsaček, spousta jeho předělávek zakotvila i do jiných žánrů. Dnes se podíváme, jak to dopadne, když se tento dobrácky vyhlížející chlapík dostane do špatné společnosti a autoři mu dají do vínku přetěžký úkol – obstát v řežbě ve stylu Unreal Tournament. Tento Mario War je vlastně předělávkou stejnojmenné hry od Samuela Poletta. Jeho verze byla určena pro DOS, měla krásných 59 kB a obsahovala padesátku hezky navržených levelů. Už tehdy zaujal svou hratelností a my se podíváme, jak jeho předělávka dopadla.

Super Mario WarMario se nám naklonoval! A protože světu stačí bohatě jeden hrdina, začnou se klony mezi sebou nemilosrdně vraždit. Protože je ovšem Mário roztomilá postavička, nečekejte žádné rotační kulomety nebo potoky krve. Vždyť jeho největší přednostní je skákání, takže k zneškodnění soupeře mu stačí skočit soupeři na hlavu, čímž se z něj stane obyčejná placka. Buďme vděční, že autor se alespoň v tomto zachoval k předloze uctivě, v ostatních oblastech už tomu tak nebylo. Hra je koncipována jako klasický deatchmatch. A i když je zde implementováno několik herních módů, ve skutečnosti nicSuper Mario War originálního nenabízí. Vaším úkolem je získat co nejvíce fragů, k čemuž si můžete zvolit, zda kolo vyhraje ten, kdo získá jejich určité množství (fraglimit), či ten, kdo jich bude mít nejvíce po skončení časového limitu (timelimit). Na žádost fanoušků byl do poslední verze vrácen původní mód, kdy měla každá postavička 10 životů a vyhrál ten, kdo zůstal jako poslední. Ze speciálních módů je zde obdoba hry „na honěnou“, kdy ostatní útočí na označenou postavičku a vzájemně si předávají „babu“. Zcela zvrhlý je mód bez omezení. Pokud se do hry zakousnete, pak vás odtáhnou až zřízenci ve svěrací kazajce. Naštěstí není Mario War zase tak návykový. Jen si představte něco obdobného u jiných her!

Super Mario WarDOSovská grafika není nic moc, ale přesto má svůj styl. Bohužel tato verze oproti ní nijak zvlášť nezaujme. Postavičky jsou miniaturní. A i když jsou barevně odlišeny, při tempu hry je vše docela nepřehledné. Prostředí je zasazeno do klasických mariovských arkád. Celkem zde najdeme zhruba tři desítky levelů, jež jsou obměnou zhruba čtyř základních motivů. Mario War je neblahým důkazem, že i vykrádání grafiky nemusí dobře dopadnout. Nejspíše v náhlém duševním pohnutí mysli autor do hry narouboval hlášky z komerční hry Unreal Tournament, která vám ohlašuje úspěšné série fragování. Asi trochu zapomněl, že při tempu hry k tomu dojde každých pár vteřin a vás po chvilce z těchto hlášek začne bolet hlava. Ještě že jdou vypnout!Zvuky jsou použity z Looney Tunes a jaksi se mi sem nehodí, hudba chybí úplně.Ani upravená verze se však v některých kolech nedokázala vypořádat s bugem při oživování postav, kdy se objevíte zaseknuti mezi kostkami. Mario War se bohužel jako předělávka nepovedl a jeho DOSovská verze (stáhnout si ji můžete např. odsud) byla na lepší úrovni. Přesto pokud máte rádi pekelně rychlé a vražedné multiplayerové akce, dnešního Maria si stáhněte a vyzkoušejte.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 94 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz