Super Cycle Arena - logické závody s motorkou

  12:00aktualizováno  12:05
Všichni určitě znáte programátorskou hříčku, ve které ovládáte neustále rostoucí žížalu a nesmíte do ničeho narazit, ani do sebe. Super Cycle Arena je to samé, jen s tím rozdílem, že se přerodila z 2D do 3D.
50

Super Cycle Arena

Platforma: Freeware
Výrobce: Krunchopia

Stáhnout

Super Cycle Arena Každý pařanský "veterán" nebo alespoň příznivce starých jednoduchých her už ví, co je to nostalgie. Každý zná stesk po hrách a herních legendách, které zanikají nástupem nových a "dokonalejších" technologií. I já to znám. Občas na mě totiž zaútočí sladkobolná hráčská nálada a začnu se přehrabovat v archívech starého softwaru. Probírám se desítkami zaprášených disket a cédéček, které již roky odpočívají v koutě a které sní o tom, že si na ně ještě někdo vzpomene. Hledám na nich hry, co kdysi zářily na herní scéně jako hvězdy na čisté noční obloze. Hledám shareware i freeware a všechno se mi zdá zajímavé. Jenže čas je neúprosný a tak jsou hry, které byly kdysi ukázkami toho nejlepšího, co herní průmysl dokáže vytvořit neustále nahrazovány hrami novými. Ty jsou po grafické i hudební stránce opravdu velmi dokonalé, ale jejich hratelnost a zábavnost lze přirovnat k psaní úkolů z německého jazyka.


Super Cycle Arena Dnes vám představujeme remake klasiky u nás známé pod názvem Žížala. Jenže nejde o nějakou obyčejnou předělávku, tento remake totiž běžné 2D Žížale přidává třetí rozměr. Věřte nebo ne, na první pohled viditelná změna vizáže dělá ze staré okoukané hry nový produkt. Ten má šanci uspět v obrovské konkurenci různých nibblesů, hadů žížal a jim podobných arkád. Navíc hratelnost původních "žížalovek" zůstává zachována, což jistě potěší.Je zajímavé, že mnoho přerodů games z 2D světa do 3D kabátu znamená pro hratelnost krok zpět a u Super Cycle Arena zábavnost zůstává přibližně na stejné úrovni. Přesto bych rád podotkl, že již několik let existuje mnoho 3D verzí všemožných hadů (nebo chcete-li žížal) a Super Cycle Arena není zdaleka prvním počinem na starém dobrém principu klasiky. Už v první polovině devadesátých let bylo možno spatřit v trojrozměrném světě hada projíždět různými trubkami. Bylo to v softwarovém produktu s nepříliš originálním názvem 3D-Snake, kterou však, budiž ji země lehká, čas zavál do zapomnění, tak jako bude bohužel nejspíše zaváta i Super Cycle Arena, protože ji nahradí další, nové, lepší remaky. V dnešní hře je však žížala nahrazena vozítkem, které za sebou nechává barevnou stopu.


Super Cycle Arena Vaším úkolem je na předem omezeném prostoru usměrňovat pohyb vozu nechávajícího za sebou stou tak, aby nenarazil do okraje výše zmíněného prostoru či do stopy, kterou po sobě zanechal, ani do stopy jiných vozů ovládaných počítačem. Počítačem ovládaná auta ve hře být nemusí, ale pokud se nechcete projíždět sami po hrací ploše, můžete si nastavit počet protivníků, které bude počítač ovládat a tím si i zvýšit obtížnost. Protože dříve nebo později, je-li aut více, svým vozem určitě do nějakého z nepřátelských autíček narazíte a jen pokud budete opravdu dobří, máte šanci na úspěch. Úkolem je vždy vydržet, co nejdéle. Prostředí a jeho vzhled si lze vybrat hned na začátku. Není jich mnoho, ale lepší než nic. Grafika není příliš okouzlující, ale neodpuzuje. Zvuky jsou běžné, ale přežitelné. Prostě u všeho je nějaké pro i proti. Ovšem na druhou stranu, co je dokonalé? Ovládání je pohodlné, jen není radno se přibližovat příliš k okraji hrací plochy. Někdy jsou totiž reakce na klávesnici pomalejší a tak je možné snadno přijít o jediný život, který máte k dispozici.I přes zmíněné nedostatky je však Super Cycle Arena hrou, co nám ukazuje, že kouzlo starých her tu s námi může být i když se klasika přerodí do 3D světa. 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

15 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz