Stream - parádní česká hopsačka

  12:00aktualizováno  11. ledna 11:14
Nudí vás již ty stále stejné hopsačky? Co byste tedy řekli tomu vyzkoušet něco na první pohled neotřelého a až překvapivě zábavného. Stream pocházející z českých luhů a hájů, obalený do příjemného kabátku se uchází o vaši pozornost. Zkuste ho!
60

Stream

Platforma: Freeware
Výrobce: Berka, Riva, Wami, Dj Dialect

Stáhnout

Stream Začíná vás již pomalu ale jistě nudit ona nehynoucí klasika jménem Mario, kterou mnozí považují za vrchol všech arkádových her? O tom ostatně svědčí také desítky či stovky všemožných předělávek, které jsou mnohdy takřka nachlup stejné. Máte-li tedy rádi nefalšované hopsačky, nicméně vás již tento stále stejný koncept dosti unavuje, jistě vám přijde velice vhod nová česká hra Stream.

Příběh gamesky nás zanese stejně jako v případě hojně kritizované World War 1990 do období fiktivní třetí světové války, ovšem protentokráte se píše rok 2035. Prapůvodcem tohoto konfliktu není nikdo jiný než právě USA, která podezřívala asijskou zemi z přechovávání nebezpečných biologických zbraní – ovšem zcela zbytečně. Tato nerozvážná akce si však vyžádala svou pomstu v podobě dopadu jaderné zbraně na území USA, což se stále více více hrotilo až do chvíle, kdy se planeta stala takřka neobyvatelnou. Jediní kdo tuto zkázu přečkali jsou roboti, jednímž z nich jste právě vy. Probojujte se tedy až do vzdálené laboratoře, kde je ukryta genetická informace nutná pro obnovení života. Stream

Ačkoli se vám možná bude zprvu zdát, Stream není nikterak originálním počinem, nýbrž předělávkou stařičké hry Aztec Challenge z Atari, což nebyla ani zdaleka klasická hopsačka jak ji známe ze současnosti a Stream se nese ve zcela totožném duchu. Hlavní odlišností je zejména neustále se samovolně scrollující svět, jehož rychlost nemůžete ani zvětšit ani zpomalit – pouze se jí přizpůsobit.

V praxi to tedy vypadá tak, že na začátku levelu stojíte na volném prostranství, přičemž z opačné strany se začínají pomalu přibližovat různě vysoké plošinky, které budete muset zdolávat. K tomuto účelu vám perfektně poslouží hned tři druhy skoků, které se pochopitelně odlišují svou výškou a délkou. K jejich ovládání vám zcela postačí pouhá trojice kláves ASD, přičemž A znamená skok nejmenší Stream a D ten největší. Který z nich v danou chvíli použijete může také rozhodnout o vaší smrti, neboť odhadnete-li vzdálenost špatně a zvolíte špatnou možnost, může se dosti pravděpodobně stát, že se srazíte s některou ze stěn, což znamená výbuch, ztrátu jednoho života a také nutnost opakovat daný level od úplného začátku, což jistě nikoho nepotěší.

Kdyby však hra nabízela pouhé takovéto skákání neustále do kola, jistě by začala mnohé po velice krátké chvíli k smrti nudit. A právě proto vás vždy po dokončení mise čeká nějaká ta obměna v podobě inverze hrací strany či přidání dalších překážek, které vám budou vaše snažení bez ustání znesnadňovat. Vizuální i zvukový dojem z celé hry je vskutku výtečný a nelze jej jinak než pochválit. Snad jen hudba na pozadí mohla být poněkud rozmanitější a vkusněji vybrána. Celkově se však jedná o dosti zajímavé dílko, které by rozhodně nemělo jen tak uniknout vaší pozornosti - snad jen škoda že autoři nezakomponovali nějaké ty bonusy, rozhodně by to pomohlo titul oživit.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 25 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz