Stock-Blaster – když ti berou prachy…

  12:00aktualizováno  7:43
Omrzel vás už Moorhuhn? První, druhý i dokonce třetí díl, ale líbí se vám styl vývojářů z týmu Phenomedia? Tak to vám mohu upřímně doporučit jejich novou gamesku Stock-Blaster, která sice patří do kategorie pořádně ujetých her, ale věřte, že tím více se u ní pobavíte.

Stock-Blaster

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Stock BlasterMalých a kraťoučkých gamesek je freewarová scéna doslova a do písmene plná. Hry, které jsou zdarma jen zřídkakdy obsahují nějaký vážnější a propracovaný motiv a většinou nezabaví na déle než několik minut. Existují však i výjimky, které jistým způsobem vybočují z řady všedních volně šiřitelných gamesek a ty dokáží zabavit na někdy až neuvěřitelně dlouhou dobu. Právě mezi tyto hry se řadí i dnešní Stock-Blaster, který vám upřímně doporučuji a myslím si, že si u něj každý přijde na své.

Již jméno výrobce, týmu Phenomedia nám asi napoví, že se nejedná o žádnou strategii či rozsáhlý duegon, ale spíše dojde na malou akční hru. Tento tým, jak jistě valná většina z vás ví, má na svědomí jednu z nejúspěšnějších a nejstahovanějších freewarových her na celém světě, tedy Moornhuhn. Nedávno jsme si na Plných Hrách mohli přečíst recenzi na žhavý Moornhuhn III a nyní již se setkáváme s další hrou z jejich produkce, se Stock-Blasterem.

Stock BlasterNyní bych vám rád naznačil, o co vlastně ve hře půjde. Vy se vžijete do role malého klučiny a váš úkol je věru jednoduchý. Prostřednictvím jeho osoby budete muset ubránit tlusté svazky bankovek, ale ne před zloději, mafií či gangy, ale před zvířaty. A opravdu, vašimi protivníky budou krávy, voli či medvědi, kteří udělají vše, aby se vašich peněz zmocnili. Musíte se mít tedy na pozoru. K odhánění vám poslouží malý kanón s primitivní obsluhou. Střílet budete pytle, které pokud ono zvíře sejmou, zvedne se kolem něj prach a ono zmizí. Jenže ouha - na jeho místo rázem nastoupí dva další, a ti se stejným způsobem budou snažit ony peníze získat. A stíhat je všechny likvidovat bývá věru velkým problémem, což si můžete sami po stáhnutí vyzkoušet.

Zvířata se k vašim penězům přibíhají z levé strany obrazovky, vy jste pochopitelně na konci strany pravé. Tam je vaše pozice a vedle vás je položena hromada svazků dolarových bankovek. Pokud se některému ze zlodějů podaří dostat až tam, nabere si do vaku tolik, co se mu vejde a následně uteče. Takže se snažte, aby takových bylo minimum. Když vám totiž něco čmajznou, tak se to objeví i na bodovém hodnocení stejně tak, jako když vaše dělová rána nedopadne na záškodníka, ale spadne na zem bez nějakého využití. Naopak trefíte-li se, tak body zase pro změnu získáte. Oním dělem můžete také zaměřovat a nejenom bezhlavě pálit. Pokud v rychlosti zmáčknete mezerník více než jednou, oddálí se místo, kam rána dopadne. Poté může pytel letět až úplně doleva a sejmout ty, kteří právě přibíhají. Ovšem nabíjení a střelba není tak rychlá operace, jak byste si přáli. Musíte počkat, než se pytel vystřelí a pak se připravit na další ránu. Mezitím může samozřejmě nějaké zvíře ukrást další peníze. Hlavně se nesnažte to urychlit tím, že budete bušit do mezerníku. Věřte, že se to opravdu nevyplácí.

Stock BlasterNa tuto celou šaškárnu máte klasických – tradičních devadesát vteřin. Po této době hra skončí, budou sečteny a podtrženy vaše bodíky a dařilo-li se vám, dostanete možnost se zapsat mezi deset nejlepších v Hight score. Ovšem vězte, že i nejlepší vaše výkony budou bezpochyby překonány borci, kteří tráví u takovýchto her celé dny a noci. I takový maniaci jsou. Zkuste si zahrát desetkrát – dvacetkrát Moornhuhn a pak se podívejte na výsledky těch bláznů v internetových Hight score a nebudete věřit vlastním očím.

Grafika hry se pořádně hodnotit ani snad nedá. Vlastně gameska probíhá pouze na jedné lokaci, avšak i ta je velice dobře zpracovaná. Hudba, kterou můžeme ve hře zaslechnout také nepatří k těm úplně nejhorším a mě osobně se docela líbila stejně tak, jako jsem byl spokojen se zvuky. A konečně hratelnost. Ta je podle mě více než dobrá. Stock-Blaster není sice revoluční gameska ani žádný trhák, ale určitě se u ní příjemně pobavíte. Pěknou zábavu.

Autor:

Největší herní veletrh E3 probíhá od 11. do 13. června v Los Angeles. Bethesda předvedla novinky Doom: Eternal a Wolfenstein: Youngblood. Microsoft oznámil první informace o nové konzoli Xbox Scarlett a rozšíření Xbox Game Pass na PC.

EA na své vlastní akci ukázalo gameplay ze Star Wars Jedi: Fallen Order.

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na iDNES.cz