Step By Step - krok za krokem

  12:00aktualizováno  30. září 5:00
Pěkně jeden po druhém si budete muset rozmýšlet své kroky, které povedou nečekaně rozsáhlou logickou hrou, kde je cílem projít celým bludištěm a nezanechat za sebou žádné stopy.
70

Step-by-Step

Platforma: Freeware
Výrobce: Manfred Kopp

Stáhnout

Step by stepStep-by-step neboli překladem krok za krokem to je nová logická hra v lehce netradičním duchu. Místo již mnohokrát viděným konceptům se autor vydal neprošlápnutou cestou, která simuluje život obyčejného chodce v řadě bludišť, které se řídí podle přesně zadaných pravidel.

První levely v Step-by-step jsou vlastně takovým malým tutoriálem, který jinak ve hře absentuje. V rámci těchto úvodních misí tedy nebudete mStep by stepuset téměř vůbec přemýšlet, prostě jen budete následovat zcela jasnou cestu, která vás jistě dovede do cíle. Ovšem pozor, cílem každého levelu ve hře není jen dorazit na šedé políčko označené jako exit. Po cestě musíte zlikvidovat všechny kostičky po nichž se k cíli projdete tak, aby v momentě, kdy stoupnete na pevný šedý schod, již za vámi nezbyly žádné kousky modré a jiné barvy. Ostatně barvy v této hře nehrají jen estetickou roli, rozhodují o počtu stoupnutí, kterých se můžete na dané kostičce dopustit. Zatímco na modré jednou našlápnete a ony hned zmizí, zelené teprve po prvním šlápnutí zmodrají, tudíž zvládnou celkem dvě přejití. Podle toho si musíte celou cestu řádně naplánovat, aby vaše cesta přes zelenou křižovatku vedla celkem dvakrát a podařilo se vám ji tak smazat ze světa.

Step by step

Zpočátku budou cesty zcela zřejmé již při prvním pohledu na okolní prostředí. Později ale bude projití levelem až výsledkem složitého plánování a výběrem těch správných cest, které se všelijak kříží a zkombinovat je tak, aby na sebe navázaly a zároveň jste prošli úplně všechny a tím je smazali. A i když se to může zdát zcela neproveditelné, povede vás za ručičku tak trochu i hra samotná. Poté co totiž začnete na špatné cestě a vydáte se tam, odkud správná cesta k dokončení levelu nevede, hra automaticky vaše trápení ukončí, danou mapu zresetuje a postaví vás pěkně na začátek. I když toto tak trochu zkracuje konečnou dobu hraní, není to vůbec na škodu, vždyť tvůrce pro všechny hráče přichystal rovných 99 misí, což je úctyhodné číslo.

Směrem dolů ale hodnocení dosti strhává grafická stránka s jednolitým černým pozadí, které je zejména v počátečních krátkých levelech dosti nepříjemná a na první pohled bije do očí. Již jen za ten zajímavý a netypický nápad si ale vaši pozornost zaslouží.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

18 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz