StarToons: Escape from Andricon - komiksová 3D řežba

  12:00aktualizováno  14. června 2:56
Krásná hrdinka a její chlupatý zvířecí mazlíček se ocitli v bludišti plném krvelačných biorobotů. Celkem na vás čeká 30 levelů, povedené grafické zpracování ve 3D a možnost hrát z pohledu první nebo třetí osoby.
70

StarToons: Escape from Andricon

Platforma: Freeware
Výrobce: Lysozyme

Stáhnout

StarToons: Escape from AndriconPo delší době vám nabízíme nefalšovanou 3D střílečku, jež si za svou předlohu vzala automatovku z roku 1980 s názvem Berzerk. Tento titul byl samozřejmě ve 2D a vaším úkolem bylo vyvraždit v bludišti všechny potvory a uniknout jedním z exitů. Autorům by nejspíš spadla sanice hezky dolů, kdyby měli možnost vidět, kam se hra za 25 let posunula. Horní pohled na bludiště přibral třetí rozměr a hráč se nyní ocitá přímo v něm. Vývojáři s Lysozyme učinili odvážný krok: přepsali engine z jedné své hry a grafiku si nechali vytvořit Kevinem Karstnsem, jenž se věnuje tvorbě počítačové animace a má na kontě řádku komiksů a animovaných filmečků ve stylu seriálů Stopařův průvodce galaxií či Červený trpaslík. Proto není divu, že Startoons mají také hezký komiksový nádech a je z nich cítit parodie na svět Star Wars. 

StarToons: Escape from AndriconHlavní hrdinkou je sexy dívčina Nikky, ne nepodobná Laře Croft, kterou jako věrný ocásek doprovází chlupatý mazlíček Nero s podivným kukučem. On sám ovšem do hry nijak nezasahuje a útěk z bludiště leží na bedrech Nikky. Celkem musíte projít třicet levelů, což je úctyhodné číslo, ale má to jeden háček (tedy spíše hák). Každé kolo je docela malé a tvoří jej bludiště o zhruba čtyřech chodbách. Na obvodové zdi se nalézá jeden nebo více exitů, k postupu vám přitom stačí se do něj dosoukat. Teoreticky tak nemusíte vůbec nikoho zabít a rovnou zbaběle prchnout. Pokud přitom schytáte zásah, v dalším kole začínáte zase s plným zdravím. Tímhle stylem ovšem do konce nejspíš nedorazíte, protože hustota potvor geometricky roste. 

Bohužel v StarToons: Escape from Andricon najdete jen jeden typ soupeře – podivné mechanicko-organické ještěrky. Vy máte také jednu zbraň, takže variabilita boje je dost bídná. Za každou zastřelenou potvoru dostanete určité množství bodů, za vyhlazení celé arény potom ještě speciální prémii. Body se jistě hodí, protože je směníte za život. StarToons: Escape from Andricon Můžete ovšem zapomenout, že je naškudlíte opatrným postáváním za zdí a odstřelováním jednoho soupeře za druhým. Po určitém čase se totiž v aréně objeví nesmrtelné létající UFO s nepěkným názvem The Waster a je zle.

Grafika hry je nádherná, skvělé jsou především efekty střel a výbuchů. Po chvíli je aréna plná ohně, dýmu a kousků nepřátel. Dokonce máte možnost si vybrat, zda budete hrát z pohledu první nebo třetí osoby. Pokud chcete ovšem slintat zpoza samotné hrdinky, zaplatíte za to trochu zmatenou kamerou, která se někdy soustředí právě na ni a ne tlupu příšer, jež se k vám blíží. Předloha hry byla jednou z prvních namluvených automatovek a občasné komentáře najdeme i zde. StarToons: Escape from Andricon je po technické stránce hodně povedená hra, kterou sráží jedině malá rozlehlost levelů a málo variabilní systém zbraní a potvor. 


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 28 čtenářů

Témata: Galaxie, UFO

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz