Stargate Adventures - vstupte do jiné dimenze

  12:00aktualizováno  9. listopadu 9:42
Adventura inspirovaná kultovním seriálem Hvězdná brána potěší především všechny její fanoušky. Na pozadí uslyšíte původní hudbu a ochuzeni nebudete ani o tematicky laděný příběh, v němž procestujeme hvězdnou branou několik planet.
70

Stargate Adventures

Platforma: Freeware
Výrobce: Sektor 13

Stáhnout

Stargate AdventuresNa počátku herních dějin prožíval žánr adventur něco jako svůj boom. Bohužel, doba postoupila a většina dnešních hráčů již nechce trávit čas přemýšlením a hledáním adventurních postupů, což má za následek, že adventury pomalu ustoupily do pozadí. Ale milovníci těchto her nemusí zoufat! Věřím, že stejně jako móda, styl, atd., tak i adventury jednoho dne prožijí svůj návrat (renesanci) a lidé se k tomuto žánru zase rádi vrátí. Do té doby si musíme vystačit s tím málem, co vyjde na poli komerčních her a freeware.

Jak je již z názvu jistě patrné, Stargate Adventures je hra inspirovaná kultovním seriálem Hvězdná brána, který u nás běžel delší dobu na Nově. Předem vás chci upozornit, že pokud nepatříte mezi fanoušky tohoto seriálu a nemáte ani potuchy, co to Hvězdná brána je, tak nedokážete tuto hru ani z poloviny ocenit a v některých momentech ani pochopit (to asi přeháním). Pro ty, kteří se s Hvězdnou branou ještě nesetkali, uvedu stručný popis - hvězdná brána je kamenný kruh, který slouží jako teleportační zařízení, které vás dokáže přenést do kterékoliv jiné brány ve vesmíru. Seriál je vlastně o putování odborného týmu po cizích planetách, kde řeší problémy domorodců a brání vstupu cizích kultur na naší Zemi. 

Stargate AdventuresCelá tato hra mi přišla spíše jako jeden alternativní díl seriálu, než samostatným vyprávěním, s čímž souvisí i krátká hrací doba, která čítá přibližně dvě tři hodiny čistého času. To ale není vůbec na škodu, protože po celou dobu hraní se něco děje a nebudete se nudit ani chviličku, což je zajisté lepší než zákysy a zdlouhavé hledání řešení. Je to dáno hlavně tím, že tato hra je velmi jednoduchá a zákysy jsou zde jen výjimečné a na řešení přijdete nejpozději do pěti minut. Ve hře se také nacházejí dvě logické hádanky, ale obě jsou velmi jednoduché a k jejich vyřešení budete potřebovat maximálně pár minut. 

Grafika hry Stargate Adventures je na celkem dobré úrovni. Většina lokací je opravdu velmi pěkně nakreslena a na nepovedené lokace narazíte opravdu jen zřídka. Za celou hru se podíváte na neznámou planetu, pozemskou základnu, Chulak (domov Teal'ca, mimozemského člena vašeho týmu) a vulkánovou planetu. Není toho mnoho, ale zajímavostí je, že některé problémy na těchto místech můžete řešit různými způsoby, což zajisté svádí k opětovnému zahrání. 

Autoři si nedávali práci s tvorbou vlastní hudby (naštěstí), ale využili originální hudbu ze seriálu a filmu, což je jen dobře, protože skladby jsou velice pěkné a perfektně podbarvují atmosféru. Zvuky zvučí a o namluvení nemusím ani mluvit, protože chybí. Což mě tak trošku zarazilo, když uvážím fakt, že má hra po rozbalení kolem 85 MB a opravdu nevím, co je na hře tak veliké, protože těch pár lokací a troška hudby přece nemůže dát dohromady 85 MB (i když očividně Stargate Adventures ano).

Každopádně bych tuto hru doporučil především lidem zasvěceným do tajů Hvězdné brány, protože ostatní nemusí ani zdaleka pochopit všechny narážky a situace. Pro všechny ostatní to totiž bude moc pěkná adventura se zajímavými scénami, ale nic víc. Proto hodnocení vypadá tak, jak vypadá, ale fanoušci seriálu nechť si ke konečnému verdiktu připočtou jeden až dva body...

Poznámka: (http://freeweb.siol.net/zagar413/KZ/Czech.tra - odsud si stáhněte češtinu, nahrajete jí do adresáře se hrou, pusťte winsetup.exe a nastavte jazyk v kolonce Language).


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 193 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz