Star Wraith IV: Reviction - skočte do kokpitu

  12:00aktualizováno  25. června 3:47
Missile inbound! Prudce uhýbám do strany a mačkám vypouštění návnad. Pípání počítače prozrazuje, že to nepomáhá. Štíty mojí stíhačky to poznávají o sekundu později. Denní chléb pilota uvnitř tohoto tradičního vesmírného simulátoru.
80

Star Wraith 4

Platforma: Freeware
Výrobce: StarWraith 3D Games

Stáhnout

Star Wraith 4O Reviction by se pravděpodobně dalo napsat zhruba totéž, co o předchozím dílu série v loňské recenzi Aleny Varkočkové. I tentokrát platí, že Reviction je původně placená hra uvolněná jako freeware a poskytující jistou útěchu fanouškům kdysi tak slavných vesmírných simulátorů.

Za necelých 12 MB Reviction obsahuje překvapivě kvalitní audiovizuální zážitek - je to trojrozměrné, s kvalitním ozvučením a ne-už-tak kvalitní grafikou, nicméně stále ještě snesitelnou. Rozhodně je na vizuální podobě poznat, že hra vyšla jako budget už před nějakým tím pátkem. Kondiční hráče ale brzy po usednutí za knipl překvapí něco jiného. Obtížnost.

Star Wraith 4Průměrná životnost nezkušeného pilota prostřed bitvy se i na nejlehčí obtížnost počítá na sekundy. Často ani divoké manévrování a vypouštění návnad nepomáhá před salvou řízených střel, a pokud přežijete úvodní baráž, stále ještě vás čeká klasický dogfight na kanóny. Jakkoliv vám tutorial vtlouká do hlavy, že se vám bude hodit (mimochodem perfektně zpracovaný) radar, ve skutečnosti nebude čas ani se na něj podívat.

Ačkoliv si obvykle potrpím na poutavý příběh, právě ten mi v Reviction kvůli zmíněné obtížnosti poněkud utekl - třikrát neúspěšně opakovat první misi kampaně, to se jen tak nevidí a jako už mnohokrát jsem si musel přiznat, že jsem dost lama. Chybějící save rozhodně nepomáhá; z nějakého záhadného důvodu asi spousta freeware vývojářů věří, že přidání funkce save pošle jejich duši do pekla. Čili budu muset vzít za vděk oficiálním textem popisujícím tajnou cestu jedné lodi hluboko doprostřed nepřátelského území, to celé rozloženo na 25 misí.

Z tohoto důvodu jsem ale více než ocenil možnosti vytvořit si misi podle vlastní chutě v Instant action. Nabízí řadu nastavení Star Wraith 4prostředí, od mise uvnitř mlhoviny po misi těsně nad atmosférou planety, a nastavení druhu mise, od eskorty nákladní lodě až po klasický útok na stíhačky nepřátelské letadlovky. Tady se konečně plně projevila návyková akce, kdy hned po startu z vaší letadlovky jdete do boje, zatímco v kampani často musíte dlouze poletovat k waypontu.

Finální verdikt je na každém z vás. Pokud jste hardcore fandové simulátorů, pravděpodobně o Reviction už víte. Pokud by jste naopak chtěli "prostě zkusit nějaký létání", bylo by rozumnější poohlédnout se po méně obtížné hře. Náročnost ale nic nemění na tom, že Reviction nabízí zběsilou akci v rozumném balení.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz