Star Trek: Final War 2 - Federace a ti druzí

  12:00aktualizováno  1:27
Velmi povedený český akční simulátor z prostředí Star Treku, který je zároveň i jakousi encyklopedií této kultovní SCI-FI série. Na čí stranu se postavíte?
80

Star Trek: Final War 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Racoon Software

Stáhnout

Star Trek: Final War 2 Věčný souboj na filmových plátnech a televizních obrazovkách svádí dvě úspěšné vesmírné SCI-FI série: Hvězdné války a Star Trek. Zatímco na poli komerčních her má jasně navrch Star Wars, Star Trek dobývá spíše oblast nezávislých her, alespoň co se týká početního zastoupení. Dnes vám představíme strategicko-akční simulátor Star Trek: Final War 2, jenž patří k tomu nejlepšímu, co na české fanouškovské scéně vzniklo. Pojďte se podívat do světa, kde vládnou Klingoni, Borgové, Romulané a Cardassiané.

Přiznám se, že ke Star Trek: Final War 2 jsem se opakovaně vracel. Vždy jsem se někde zasekl, něco mě naštvalo. Opakované návraty však stály za to a postupně jsem se se všemi záludnostmi vypořádal. Tato hra totiž, podobně jako většina ostatních simulátorů, nemá úplně snadné ovládání a abyste využili všechny možností, jež vám nabízí, zaměstnáte při ovládání Star Trek: Final War 2 téměř celou klávesnici. To s sebou nese zároveň některé minusy, autoři třeba nepamatovali na majitele notebooků s absencí numerické klávesnice. Zároveň je to však prostor k dalšímu zlepšování: v případě použití myši by ovládání vlastních bitev bylo přehlednější a přesnější. Každopádně se nenechejte hned na počátku odradit komplexností hry. K tomu vám dobře pomůže i podrobný manuál.

Final War 2 je nejen hrou, ale také encyklopedií světa Star Treku. Každá organizace, rasa či loď obsahuje doprovodný text. I do samotných pravidel hry jsou zakomponovány charakteristické rysy vesmírných plavidel i vlastních ras. Některým je umožněno před koncem bitvy zbaběle prchnout, jiní vynikají ve skrývání či naopak odhalování nepřátel. Mravenčí detailností však oplývá nejen výběr lodí, ale také samotné boje. Zbraňové systémy jsou sice trochu chudé a všechny lodě mají obdobnou strukturu štítů, ale to je jen odrazový můstek  k desítkám dalších úkonů, jež můžete během vlastní bitvy použít. Zkušený hráč pak opravuje nejvíce postižené části lodě, dokáže plynule převádět energii ze štítů do zbraní nebo motorů, přesunuje se nadsvětelnou rychlostí, využívá tažných paprsků a koordinuje celou flotilu plavidel. Star Trek: Final War 2Každá vyhraná bitva vám přináší slávu a body, za něž si pořídíte do svého arzenálu vysněné lodě. Pak si klidně vytvoříte flotilu zmixovanou z nejlepších strojů různých frakcí a stanete se pány vesmíru.

Hra má jednodušší 2D grafiku, na obrazovce najdeme spoustu údajů, ale přesto je plocha přehledná. Lodě jsou věrně zpracovány, i když 3D modely by jistě bitvám slušely více. Hudba úplně chybí a samotné ozvučení atmosféru nevytvoří. Ale i přesto všechno technická stránka u takovéto hry není to rozhodující a Star Trek Final War 2 je detailním a velmi povedeným akčním simulátorem, jenž potěší nejen všechny příznivce Star Treku. A to navíc v češtině.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

82 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 106 čtenářů

Témata: Notebook

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Najdete na iDNES.cz