Spacehopper - na oběžné dráze

  12:00aktualizováno  13. prosince 8:25
Zejména dobře vyladěnou hratelnost a příjemné zpracování oceníte na této arkádě vhodné především k občasnému odreagování. Ostatně kolikrát jste již viděli človíčka pobíhajícího na oběžné dráze Země?
70

SpaceHopper

Platforma: Freeware
Výrobce: TheMordeus

Stáhnout

Space HopperSpaceHopper je zahraniční projekt dělaný v Game Makeru, jehož název zcela odpovídá obsahu, který na nás čeká. I když jde o „pouhé skákání“, autoři se vytáhli se zajímavým nápadem a snad ještě lepším zpracováním. Naším úkolem totiž bude pohybovat malou a jednoduše vyvedenou postavičkou. Na té není nic zvláštního snad až na fakt, že se dokáže pohybovat jen po oběžné dráze Země. Ona to vlastně ani oběžná dráha skoro není, jeho nohy jsou totiž připojené k poslední vrstvě atmosféry, což znamená, že neustále obtáčí jednoduchý kruh přímo u ní. A na vás bude, abyste ji při tom správným způsobem řídili. 

Ostatně o samotný pohyb se nebSpace Hopperudete muset téměř starat, to za vás zvládne hra samotná – bohužel. Nemůžete jej totiž ovlivnit ani co se rychlosti týče a od chvíle, kdy udělá hrdina první krok již není cesty zpět snad až na situaci, kdy zemřete a začínáte pěkně od začátku. A to se bude stávat poměrně často. Nejprve než se vám do krve dostanou poměrně originální principy a poté v momentě, kdy začne pořádně přituhovat.

Jak nasvědčuje název samotný, hlavní akcí, kterou náš hrdina zvládá, je skákání. I když to je vlastně schopnost každého druhého hrdinSpace Hoppery arkádového projektu, v tomto případě je vše podstatně jiné. Náš hlavní hrdina totiž dokáže dělat skoky do opravdu velké výšky a to mnohonásobně. Vzhledem k tomu, že jednoduchého vyskočení dosáhnete mezerníkem, jeho opětovným stisknutím v průběhu toho, kdy je hlavní hrdina ve vzduchu, jej donutíte vyskočit ještě o něco výše. To se vám bude hodit zejména v případě, kdy dojde řeč na opravdu vysoké překážky. Těmi jsou kupříkladu bloky kostek umístěných také na oběžné dráze a mnohdy naskládané na sebe do vysokých komínků. To vám samozřejmě neskutečně navyšuje obtížnost a to zejména dodám-li, že se takovýchto komínků na poměrně malé Zemi nachází hned několik za sebou. Při nesprávném skoku se tedy může velice snadno stát, že ještě nestihnete překročit jednu překážku a již byste se správně měli připravovat na druhou. Obzvláště záludné pak jsou momenty, kdy se na obrazovce objeví poskakující kuličky, jejichž chování je mnohdy těžké odhadnout a tak i obtížně překonat. Přitom jakýkoliv kontakt s kuličkou či s některým ze statických bloků znamená okamžité ̈navrácení na startovní čáru – naštěstí ale není počet takovýchto resetů nijak omezený.

Space Hopper me zaujal jak po obsahové, tak i technické stránce. Autoři s vymyšleného jednoduchého konceptu dokázali vyždímat doslova maximum. Pěkně zpracovaná zem, svižná hratelnost a ne příliš vysoko nasazená laťka obtížnosti mluví jasně pro stažení projektu. Škoda jen, že časem omrzí.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

30 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz