Space Invaders 3D - klasicka po plastické operaci

  12:00aktualizováno  25. června 7:01
Plastická operace s sebou nese značné riziko. Sice vás může zkrášlit, ale jakákoliv chybka může mít katastrofální důsledky. Jak dopadl dnešní klon klasické vesmírné střílečky Space Invaders po převodu do 3D?
40

Space Invaders 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: Mike Smith

Stáhnout

Space Invaders 3DSpace Invaders mají vyjímečný status mezi vesmírnými střílečkami a dalo by se říct, že jsou pramáti všech vesmírných her vůbec. Zatímco klonů a variant jsme vám nabídli nespočet, předělávek originálu zase tolik není. A těch, co by převedly klasiku do třech rozměrů je ještě méně. Pokusil se o to sice Space Invaders OpenGL, ale v důsledku nešlo o nic mimořádného, a tak doposud zůstává asi nejlepší předělávkou slepičí varianta s názvem Chicken Invaders. Dnes se o slovo hlásí další 3D předělávka, která si dokonce ponechala svůj vzor v názvu. Jak moc to bylo odvážné?

Ještě před spuštěním mě v souboru s nápovědou navnadil požadavek na DirectX 9, což slibovalo ještě s přídomkem 3D vizuální podívanou. Ale už v menu mě dost odradily podivné modely vesmírných lodí, které spíše připomínaly výsledky 1. lekce analfabetů v nějakém modelačním programu. Nu což, nakonec jsem odvahu našel a hru spustil. Zatímco Space Invaders Space Invaders 3D nabídli skvělou hratelnost a i přes jednoduchý koncept si získali davy fanoušků, ta ošklivá formace ufíček mě zde odradila již po několika vteřinách. Ale člověk musí být trpělivý. 

Vystřílel jsem všechny řady v první obrazovce a čekal změnu. Nic. Vystřílel jsem několik dalších sad a mimo viditelné zpomalení počítače, který mi nenápadným mrkáním diody pracujícího pevného disku dával najevo, co se chystá, se nic nezměnilo. Tak tohle jsou Space Invaders ve 3D? Kde je hratelnost? Akce? Překážky? Nějaká úchvatná hudba? Asi si všechny kladné stránky předlohy vzaly předčasné prázdniny a hoví si někde na pláži. Vás tak odbude jen podivná animace po zastřelení posledního ufíčka, která snad má navodit pocit trojrozměrného pohledu a průletu.

Space Invaders 3DVšechno zlé je ale pro něco dobré a nebýt špatných případů, nebylo by ani dobrých her. Pojďme se tedy pokusit najít alespoň jehlu pozitivního v této kopě špíny. Nad formacemi se pohybuje velké UFO, které občas a hlavně omylem sestřelíte, protože se musíte zaměřit na formace a rozhodně ne na tuto třešničku. Každopádně když se tak stane, UFO se zřítí za apokalyptického doprovodného efektu. Možná vás to poprvé překvapí, snad i potěší, ale vězte, že po osmé to již ani nezaregistrujete. Stačilo? No bude muset, protože ať se snažím sebevíc, tak žádné další sebemenší pozitivum mě nenapadá. Pokud tedy nejste skalní příznivci Space Invaders, raději se poohlédněte po jedné z her uvedených v úvodu recenze. Tady vás nic dobrého nečeká.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Témata: UFO

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz