Space Giko Harriya n - létající kočka

  12:00aktualizováno  23. února 7:42
Že kočky nelétají? Že kočky ve svých tlapách neudrží i maxivní zbraně? V obou případech byste se mýlili a tato zábavná akce vás vyvede z omylu. Létající a zabíjející kočku zde budete mít na talíři neustále...
70

Space Giko Harriya-n

Platforma: Freeware
Výrobce: Adove Project

Stáhnout

Space GikoŘíká vám něco pojem Space Harrier? Pravda, na to, abyste si hru pamatovali byste museli být již poměrně zasloužilými herními pamětníky, přičemž hra po svém vzniku v dílnách společnosti Sega urazila poměrně dlouhou trasu, dočkala se druhého dílu a také celé řady portů, které se mimochodem objevily jak na stařičkých Commodore64, tak i na pozdějších prvotních osobních počítačích až po podstatně modernější Playstation 2 .

V tomto úspěšném a ve své době populárním projektu se vzhlédl i autor Space Giko Harriya-n, ovšem samozřejmě provedl nezbytné změny. Na pozici hlavního hrdiny obsSpace Gikoadil roztomilou bílou kočičku, kterou pod rameno dal jednu obzvlášť silnou zbraň, což k sobě příliš nesedí, zato ale působí celkem úsměvně. Protivníky se taktéž stanou bílé kočičky, byť vlastně většinou nevidíme jejich tělo. Dále jsem na obrazovce zpozorovala i hodně karikovaného psa v růžové barvě či létající potvůrky mající na zádech připevněná křídla jako netopýr (zato ale zepředu vidíme jejich jasně bílý kožíšek).

Tito všichni a mnoho dalších budou otravovat život hlavní hrdince během toho, co se rozhodla vyrazit na takový malý letecký výlet. Space GikoAno, Space Giko Harriya-n by šel přiřadit do kategorie tradičních stříleček, to by se ale naše hrdinka nesměla pohybovat jen do stran. Ale také nahoru a dolů. Defacto tedy létá, stejně jako její protivníci. Ti se najednou pohybují v několika letových výškách, cílem tedy bude odhadnout tu správnou, jinak je samozřejmě svou střelbou ani nezraníte. No a platí to samozřejmě i naopak. Pokud již po vás vystřelí nějaký svůj projektil nepřítel (a že jich nebude málo) musíte těmto střelám uniknout. A když přihlédnete k tomu, že se mnohdy pohybují ve skupinách roztažených po celé obrazovce, bude jediným únikem změna letové výšky.

I když to takhle vypadá všechno velice poklidně, v praxi je pravý opak pravdou. Hráč je nucen neustále reagovat na nové podněty jako je nejen přílet nepřátelských jednotek, ale i stromy o velké, ale i malé výšce. Těm se můžete buď vyhnout, nebo do nich napálit několik ran a ony zkrátka vybouchnou. To vše navíc umocňuje celkem povedená grafika a hráče jistě potěší i celkem dobrá variabilita vzhledem k rychle se střídajícím podnětům. Možná škoda jen stereotypu, který se přesto za chvíli dostaví (přeci jen začínat stále dokola ze stejného místa není moc zábavné).

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz